Poznań: Zaczyna się remont Niestachowskiej. Będą zmiany!

Niestachowska fot. L. Łada
W czwartek, 5 sierpnia, Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna remont nawierzchni zjazdu z ul. Wojska Polskiego w ul. Niestachowską (kierunek do ul. św. Wawrzyńca). Z tego powodu zmieni się też lokalizacja przystanku autobusowego na tym odcinku.

Jak informuje ZDM, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz zatoki autobusowej na odcinku około czterystu metrów – od skrętu z ul. Wojska Polskiego do włączenia się w ul. Niestachowską. Z uwagi na duże znaczenie komunikacyjne tego odcinka ulicy prace zostają podzielone na etapy.

W pierwszej kolejności, od 5 sierpnia, remont będzie się toczył w rejonie przystanku autobusowego. Kierowcy muszą się wówczas liczyć z częściowym wygrodzeniem prawego pasa jezdni, a pasażerowie autobusów linii nr 182, 191, 193 oraz 195 z przeniesieniem przystanku. Przystanek tymczasowy zostanie zlokalizowany na wysokości wyjazdu z Collegium im. Cieszkowskich, około 95 metrów dalej.

11 sierpnia rozpoczną się prace na lewym pasie jezdni, a od 18 sierpnia – na prawym. Podczas prac na prawym pasie zjazdu nie będzie możliwości prawoskrętu z ul. Wojska Polskiego w Niestachowską. Objazd dla samochodów osobowych wytyczono ul. Dojazd i Al. Solidarności, a dla pojazdów ciężarowych – ul. Witosa z nawrotką przy Al. Solidarności.

Prędkość maksymalna w rejonie prac będzie ograniczona do 40 km/h. Dokładne terminy kolejnych etapów uzależnione są między innymi od warunków pogodowych. Całość robót ma zakończyć się w ostatnich dniach sierpnia.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: