Poznań: Zaczyna się budowa drogi rowerowej i chodnika przy ul. Szymanowskiego

Szymanowskiego fot. PIM

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się przygotowania – w tym ruszą prace budowlane. Na ulicy Szymanowskiego, na odcinku od Stróżyńskiego do Szeligowskiego po stronie os. Jana III Sobieskiego powstanie chodnik i droga rowerowa.

Na inwestycji skorzystają m.in. mieszkańcy osiedli Jana III Sobieskiego i Zygmunta Starego oraz osiedli położonych na zachód od ulicy Stróżyńskiego. Nowa infrastruktura umożliwi bezpieczny i komfortowy dojazd do tramwajów na trasie PST lub dalej, istniejącą trasą rowerową, w kierunku centrum.

Droga będzie dwukierunkowa, towarzyszyć jej będą chodniki, których aktualnie tam brakuje. Wykonawca prac przebuduje również sygnalizację świetlną, przystanek autobusowy i rondo u zbiegu Szymanowskiego i Stróżyńskiego. Stanie tam także nowa wiata przystankowa.

– Zmiany na ul. Szymanowskiego to projekt wybrany w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Rozpoczęcie tej realizacji zbiegło się z rozpoczęciem głosowania w kolejnej już edycji PBO. Piesi i rowerzyści na Piątkowie zyskają wygodną drogę rowerową i chodnik – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Wykonawca inwestycji w minionym tygodniu zabezpieczył drzewa i oznakował teren prac. W tym tygodniu rozpoczną się już zasadnicze roboty budowlane, które będą się wiązać z pewnymi utrudnieniami dla kierowców i pieszych. Mogą tu występować ograniczenia w ruchu pieszych, możliwe też zawężenia jezdni, a prędkość maksymalna w rejonie prac będzie czasowo ograniczona do 30 km na godz. Dlatego i kierowcy, i piesi proszeni są o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie. Zakończenie prac przewidziano na pierwszy kwartał 2022 r. i do tego czasu trzeba się liczyć z utrudnienia w ruchu w tym rejonie.

Źródło: PIM

Podziel się: