Ferie w Poznaniu fot. UMP

Poznań: Zaczęły się ferie zimowe!

Co prawda oficjalnie ich początek przypada 27 stycznia, jednak, ponieważ wcześniej mamy sobotę i niedzielę, można uznać, że ferie zaczęły się już dziś. Co ciekawego czeka tych, którzy zostają w Poznaniu?

Z pewnością będzie warto wybrać się nad Maltę – choćby po to, żeby ten jeden raz w roku pojeździć na nartach. Ciekawa ofertę na ferie przygotowały też poznańskie domy kultury z CK Zamek na czele, a także Brama Poznania, poznańskie zoo, palmiarnia, Muzeum Narodowe i Biblioteka Raczyńskich.

Szczegóły znajdziecie tutaj.

Czas ferii to także czas kontroli. Co roku, podczas ferii, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu przeprowadzą kontrole. Dotyczą one m.in. warunków sanitarno-higienicznych, zdrowotnych, bezpieczeństwa żywności i żywienia, bezpieczeństwa miejsc zabaw, dokumentacji zdrowotnej wychowawców oraz sposobu zapewnienia opieki medycznej podopiecznym.

Do zimowego wypoczynku przygotowano szkoły, świetlice i domy kultury, w których zorganizowano 160 półkolonii w Poznaniu a w powiecie poznańskim 252, trzy obozy harcerskie dwa zimowiska.

Nadzór nad przebiegiem wypoczynku dzieci i młodzieży sprawuje Wielkopolski Kurator Oświaty.

Uczniowie z Wielkopolski będą odpoczywać razem z uczniami z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego do 9 lutego. Następna przerwa w nauce czeka ich dopiero od 9 do 14 kwietnia, z okazji Wielkanocy.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze