Poznań Zachód. Zaczyna się drugi etap remontu węzła

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje Autostrada Wielkopolska, 20 sierpnia rozpocznie się drugi etap remontu nawierzchni na węźle autostradowym Poznań Zachód łączącym autostradę A2 z drogami ekspresowymi S5 i S11. Ekipy remontowe przeniosą się teraz na drogi zjazdowe z autostrady.

– Po zakończeniu prac na drogach wjazdowych na autostradę w obrębie węzła Poznań Zachód, roboty przeniosą się na jezdnie zjazdowe z autostrady – informuje Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Wielkopolska. – W związku z tym zamknięte dla ruchu zostaną łącznice zjazdowe. Dla kierowców podróżujących autostradą i chcących zjechać z niej na trasy S5 lub S11 zostaną wytyczone objazdy.

Kierowcy podróżujący z kierunku Warszawy i chcący zjechać w kierunku Piły na S11 będą musieli zjechać na węźle Września na DK 92 do węzła Tarnowo Podgórne i dalej S11 do Piły – lub przez węzeł Poznań Wschód, następnie trasą S5 do węzła Kostrzyn, dalej DK92 do węzła Tarnowo Podgórne i wjazd na S11 w kierunku Piły. Kierowcy jadący z kierunku Warszawy i chcący zjechać z A2 na Wrocław, będą musieli zjechać na węźle Komorniki na DW 311 i DW306 w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia.

Kierowcy podróżujący z kierunku Świecka i chcący zjechać na Piłę, na S11, muszą zjechać na węźle Buk na DW307 do węzła Ławica i dalej trasę S11 do Piły. Kierowcy jadący z kierunku Świecka i chcący jechać na Wrocław, będą musieli na węźle Komorniki zjechać na DW311 i DW306 w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia.

Dodatkowo kierowcy jadący z kierunku Katowic (S11) i chcący jechać w kierunku Piły będą musieli zjechać na węźle Poznań Krzesiny i dalej ulicami Poznania (Bolesława Krzywoustego, Jana Pawła II i Prymasa Augusta Hlonda do DK 92 i do węzła Tarnowo Podgórne na S11, lub autostradą do węzła Poznań Komorniki, dalej ulicami Poznania (Głogowską, Władysława Reymonta, Św. Wawrzyńca) do DK 92 i dalej do węzła Tarnowo Podgórne.

– Przeniesienie prac na jezdnie zjazdowe oznacza otwarcie dla ruchu większości łącznic wjazdowych, remontowanych w etapie I – podkreśla rzeczniczka. – Kierowcy chcący wjechać na autostradę A2 z tras S5 i S11 na węźle Poznań Zachód będą mogli to zrobić od 20 sierpnia br., z zaznaczeniem, że dla kierowców podróżujących w kierunku Świecka z tras S5 i S11 zostanie wytyczony objazd przez węzeł Komorniki z powodu zamkniętej łącznicy wjazdowej. Oznacza to, że kierowcy jadący trasą S11 lub S5 będą mogli włączyć się do ruchu na A2 na węźle Poznań Zachód w kierunku Warszawy i na węźle Poznań Komorniki zawrócić w kierunku Świecka.

Czas realizacji prac na łącznicach zjazdowych z autostrady szacowany jest na około dwóch tygodni.

Podziel się: