Dni Pary fot. MPK Poznań

Poznań: Zabytkowe tramwaje i Bartek, miłośnik “helmutów”, na przejażdżce z prezydentem Wiśniewskim

12 i 13 września świętujemy w Poznaniu Dni Pary. Z tej okazji na trasę wyjechały zabytkowe tramwaje, a jednym z nich, GT8, podróżował wyjątkowy pasażer Bartek. To ten chłopiec, który rok temu napisał list w sprawie “helmutów”.

List, który ujął wszystkich za serca, władze miasta dostały z powodu pożegnania z “helmutami”, które miało miejsce w ubiegłym roku. Tramwaje zostały usunięte z regularnych kursów, odtąd można je było spotkać tylko podczas uroczystości lub na liniach turystycznych.

I wtedy właśnie Bartek napisał list, w którym prosił prezydenta, żeby “helmuty” jednak zostały: “Bardzo proszę, aby tramwaje o nazwie Helmut dalej jeździły, dlatego, że są legendarne i fajne. Można siedzieć razem z mamą lub tatą, bo mają podwójne siedzenia”.

Już wtedy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, wyjaśniał małemu miłośnikowi komunikacji, że “helmuty” nie znikają z Poznania: “Część z nich będzie jeździć na linii turystycznej 0, obsługiwanej przez Klub Miłośników Pojazdów Szynowych (…) Zapraszam Bartka wraz z Jego rodzicami do wspólnego przejazdu”.

I słowa dotrzymał: dziś na linii 0 z okazji Dni Pary pojawili się wyjątkowi goście: Bartek z tatą, którym w przejażdżce towarzyszył, zgodnie z obietnicą, Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania oraz Krzysztof Dostatni, wiceprezes MPK, który o tramwajach wie wszystko.

Przejażdżka bardzo się udała, Bartek był zadowolony, ale i dorośli pasażerowie również. Ci, którzy także chcieliby się przejechać zabytkowym tramwajem albo parowozem Lową, który specjalnie z okazji Dni Pary będzie prowadził wagoniki Maltanki – będą mieli jeszcze okazję jutro.

MPK Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze