wybory fot. UMP

Poznań: Zabrakło kart do głosowania!

W dwóch komisjach obwodowych w Poznaniu zabrakło kart do głosowania. Przychodzący tam poznaniacy musieli zaczekać około pół godziny na możliwość oddania swojego głosu.

W dwóch komisjach – przy ulicy Przełajowej i przy Katowickiej – kart zabrakło już przed godziną 19.00, co potwierdza Okręgowa Komisja Wyborcza. Stało się tak dlatego, że członkowie tych komisji nie zgłosili – a zgodnie z przepisami powinni to zrobić – że wykorzystali już 60 procent posiadanych kart. Wówczas, zanim pozostałe karty zostałyby wydane, dowieziono by im nowe.

Najwyraźniej jednak członkowie komisji uznali, że 40 procent kart na dwie godziny w zupełności im wystarczy. jak się jednak okazało, nie mieli racji, bo poznaniacy tak tłumnie ruszyli do urn, że zapasy kart im nie wystarczyły. Jak się okazuje, frekwencja w wyborach zaskoczyła nawet Okręgowa Komisję Wyborczą, która potwierdza, że jest ona wysoka i karty muszą być na bieżąco dowożone.

Niestety, incydent z brakiem kart zniechęcił tych wyborców, którzy akurat w tym czasie wybrali się, by zagłosować. Miejmy nadzieję, że wrócą i oddadzą swój głos.

Poznań bije rekordy frekwencyjne. Przypomnijmy, że jeszcze przed ciszą wyborczą prezydent Poznania informował o rekordowo dużej liczbie osób, które dopisywały się do list w Poznaniu. Było ich ponad 20 tysięcy. A na konferencji prasowej o godzinie 18.30 Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że najwięcej wyborców poszło do urn w Warszawie (okręg 19) – 54,86 proc., ale na drugim miejscu jest Poznań z wynikiem 52,36 proc.

el

Jerzy Wróbel
Jerzy Wróbel

Spoko, jak znam poznańskie układy, to mają już gotowe (nie trzeba fatygować wyborców)

Krzysztof Janczewski
Krzysztof Janczewski

Oczywisty brak kompetencji osoby kierującej pracą komisji. Żenada.