wybory fot. UMP

Poznań: Zabrakło kart do głosowania!

W dwóch komisjach obwodowych w Poznaniu zabrakło kart do głosowania. Przychodzący tam poznaniacy musieli zaczekać około pół godziny na możliwość oddania swojego głosu.

W dwóch komisjach – przy ulicy Przełajowej i przy Katowickiej – kart zabrakło już przed godziną 19.00, co potwierdza Okręgowa Komisja Wyborcza. Stało się tak dlatego, że członkowie tych komisji nie zgłosili – a zgodnie z przepisami powinni to zrobić – że wykorzystali już 60 procent posiadanych kart. Wówczas, zanim pozostałe karty zostałyby wydane, dowieziono by im nowe.

Najwyraźniej jednak członkowie komisji uznali, że 40 procent kart na dwie godziny w zupełności im wystarczy. jak się jednak okazało, nie mieli racji, bo poznaniacy tak tłumnie ruszyli do urn, że zapasy kart im nie wystarczyły. Jak się okazuje, frekwencja w wyborach zaskoczyła nawet Okręgowa Komisję Wyborczą, która potwierdza, że jest ona wysoka i karty muszą być na bieżąco dowożone.

Niestety, incydent z brakiem kart zniechęcił tych wyborców, którzy akurat w tym czasie wybrali się, by zagłosować. Miejmy nadzieję, że wrócą i oddadzą swój głos.

Poznań bije rekordy frekwencyjne. Przypomnijmy, że jeszcze przed ciszą wyborczą prezydent Poznania informował o rekordowo dużej liczbie osób, które dopisywały się do list w Poznaniu. Było ich ponad 20 tysięcy. A na konferencji prasowej o godzinie 18.30 Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że najwięcej wyborców poszło do urn w Warszawie (okręg 19) – 54,86 proc., ale na drugim miejscu jest Poznań z wynikiem 52,36 proc.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze