Dziewanna, Sołacz fot. L. Łada
Jakie zioła rosną na naszych łąkach i do czego można ich użyć? O godzinie 10.00 na Sołaczu rozpocznie się drugi spacer ziołowy.

Uczestnicy spotykają się przed Zoffe przy ul. Wołyńskiej 6 i wyruszają na drugie już zajęcia, podczas których będą rozpoznawać rośliny lecznicze w naturze, dowiadywać się, jakie są ich właściwości fitoterapeutyczne, jakie zawierają substancje czynne oraz w jakich dolegliwościach zdrowotnych można je wykorzystać – a także w jakich potrawach…

Zajęcia poprowadzi Anna Bober – specjalistka w zakresie fitoterapii, aromaterapii oraz dietetyki. Zawodowo związana jest z ziołolecznictwem od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu medycyny ziołowej. W swoim podejściu szczególny nacisk kładzie na badania kliniczne oraz oraz najnowszą wiedzę z zakresu fitofarmakologii, nie zapominając jednocześnie o tradycyjnym ziołolecznictwie europejskim. Bliski jest jej także system medycyny chińskiej.

Regularnie prowadzi zajęcia dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykłada także na kursie Zielarz/Fitoterapeuta w Warszawie. Stworzyła swoją autorską Akademię Ziołolecznictwa Alchemilium. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Należy do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest właścicielką Alchemilium, Ziołowo – Dietetycznego Laboratorium Zdrowia (www.alchemilium.pl)

Wstęp wolny!

 

Podziel się: