Poznań: Z rodziną najlepiej!

konkurs „Z rodziną najlepiej fot. WUW
Ponad 550 prac napłynęło na konkurs plastyczny zorganizowany przez wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, a noszący tytuł „Z rodziną najlepiej”.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół podstawowych. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów z klas 1-3 i uczniów z klas 4-8. Spośród blisko 550 prac komisja konkursowa wybrała laureatów oraz przyznała specjalne wyróżnienia.

Do udziału w konkursie zapraszali wojewoda wraz z wicewojewodą Anetą Niestrawską, przewodniczącą Rady Rodziny, oraz kurator oświaty Elżbietą Leszczyńską.
– Głównym celem konkursu jest promowanie wartości, jakie niesie za sobą rodzina, ale i rozwijanie umiejętności plastycznych i wyobraźni najmłodszych Wielkopolan. Konkursy plastyczne pozwalają dzieciom kształcić poczucie estetyki i umożliwiają kreatywne wyrażanie emocji – mówił podczas finału konkursu wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Wszystkie prace zostały docenione przez jury konkursu. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk oraz wicewojewodowie Aneta Niestrawska i Maciej Bieniek, a także profesor dr hab. Michał Michalski wręczyli laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody.
– Dziękuję rodzicom i opiekunom, którzy są przy wszystkich wielkopolskich dzieciach – mówił wojewoda. – Jesteście światłem, z którego dzieci czerpią, światłem, które oświetla im drogę i wskazuje dobry kierunek. To widać także po wykonanych pracach. Pięknie wam dziękuję za tę opiekę i dbałość o te młode talenty.

WUW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: