Poznań z nagrodą Outsourcing Stars 2018

Poznań już po raz piąty został uznany za najlepszą lokalizację dla sektora usług nowoczesnych w Polsce. Stolica Wielkopolski zdobyła prestiżową nagrodę Outsourcing Stars, przyznawaną przez Fundację Pro Progressio.

Fundacja zajmuje się rozwojem przedsiębiorczości w Polsce, w szczególności sektora usług dla biznesu. Pod tą nazwą kryją się firmy, których profile działalności obejmują: outsourcing procesów biznesowych (BPO), centrum usług wspólnych (SSC), centrum badawczo-rozwojowe (R&D), call i contact center.

Konkurs co roku wyłania i nagradza najdynamiczniej rozwijające się organizacje outsourcingowe, centra usług wspólnych oraz instytucje otoczenia sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Organizowany jest nieprzerwanie od sześciu lat. W tym roku ceremonia wręczania nagród odbyła się w Łodzi. Statuetkę i dyplom dla Miasta Poznania odebrała dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, Katja Lożina.

– Nagroda Outsourcing Stars 2018 potwierdza, że Poznań to miasto atrakcyjne dla firm z sektora usług nowoczesnych – podkreśla Katja Lożina. – W Biurze Obsługi Inwestorów oferujemy im wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności. Między innymi organizujemy liczne inicjatywy ukierunkowane na promowanie umiejętności wymaganych na rynku pracy – np. często wymaganej w tej branży znajomości języka niemieckiego. W konkursie Outsourcing Stars głównym kryterium jest liczba absolwentów na kierunkach ekonomicznych i informatycznych. Ta liczba z roku na rok wzrasta, co niezwykle nas cieszy, ponieważ oznacza, że młodzi ludzie coraz bardziej świadomie wyznaczają swoją ścieżkę kariery.

Poza liczbą absolwentów kierunków informatycznych i ekonomicznych jury konkursu bierze również pod uwagę osiągnięcia miast, dotyczące przyciągania nowych projektów inwestycyjnych z sektora usług nowoczesnych (BPO/SSC) oraz liczbę wydarzeń outsourcingowych wspieranych przez miasto.

Poznań rywalizował w tym roku z 10 polskimi miastami. Na krótkiej liście kandydatów do zwycięstwa oprócz stolicy Wielkopolski znalazły się również Łódź (tegoroczny gospodarz Gali Outsourcing Stars), Gdynia i Katowice.

Aktualnie w sektorze usług nowoczesnych w Poznaniu pracuje ok. 17,5 tys. osób. Największymi pracodawcami są: Franklin Templeton Investments, McKinsey & Company oraz Arvato Services.

Autor: UMP

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Sławek
Gość
Sławek

Dobre wieści zawsze cieszą 😀