zatrzymani w Luboniu fot. policja

Poznań: Z kradzionymi felgami wyszli wprost na… patrol policji

21 aluminiowych felg wartości kilku tysięcy złotych odzyskali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Złodzieje zostali przyłapani na gorącym uczynku.

Cała historia rozpoczęła się na początku października ubiegłego roku. Kryminalni z Poznania właśnie wtedy zaczęli otrzymywać regularnie informacje z Lubonia o kradzieżach z włamaniami do tamtejszych firm. Funkcjonariusze zdwoili więc czujność podczas patrolowania Lubonia, co szybko dało efekty. 27 października nocą zauważyli dwóch mężczyzn, nerwowo i szybko pakujących jakieś przedmioty do samochodu.

Policjanci postanowili to sprawdzić – i okazało się, że mężczyźni pakowali ukradzione chwilę wcześniej felgi aluminiowe. Funkcjonariusze ustalili, że przecięli ogrodzenie, weszli na teren firmy i z magazynu zabrali 21 felg terenowych samochodów osobowych. Potem wynieśli skradziony łup i właśnie zaczęli go pakować do samochodu, gdy nadjechał patrol policji.

Okazało się, że to nie pierwszy wyczyn zatrzymanych na gorącym uczynku. 45-latek z Plewisk dopuścił się kradzieży w multirecydywie, a dodatkowo, co udowodnili mu policjanci w czasie śledztwa, kilka dni wcześniej, także w Luboniu, ukradł akumulator z pojazdu, który stał na firmowym parkingu.

44-latek z Nowego Miasta w Poznaniu także dał się poznać policjantom z kryminalnych wyczynów, aczkolwiek miał ich mniej na sumieniu niż kolega. Obaj panowie usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniami. Grozi im do 10 lat więzienia.

KMP Poznań

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze