wnętrze II LO w Poznaniu

Poznań: XXIII Ranking Liceów i Techników. Kto najlepszy?

Profesor Bogumiła Kaniewska, rektor UAM, oraz prorektor prof. UAM dr hab. Tadeusz Wallas ogłosili zwycięzców rankingu, złożyli gratulacje oraz życzyli dalszych sukcesów. Niestety, w skali kraju Wielkopolska nie wypadła najlepiej.

Wśród trzech najlepszych liceów i techników nie ma ani jednego z Wielkopolski. W kategorii Technika I miejsce zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, II miejsce: Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, a III miejsce: Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie

W kategorii Licea I miejsce przypadło XIV Liceum Ogólnokształcącemu im. Stanisława Staszica w Warszawie, II miejsce: Uniwersyteckiemu Liceum Ogólnokształcącemu w Toruniu, a III miejsce: XIII Liceum Ogólnokształcącemu w Szczecinie.

W Wielkopolsce najlepsze okazało się II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, które jednocześnie jest na 25 miejscu w kraju. Kolejne w rankingu, VIII LO, zajmuje 26. miejsce. Na 35. miejscu jest I LO z oddziałami dwujęzycznymi w Swarzędzu – i to koniec udziału Wielkopolski w pierwszej 50-tce.

W kategorii Technika najlepsze w Wielkopolsce tradycyjnie jest Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu – w rankingu ogólnopolskim w tym roku zajmuje 7. miejsce. Na 10. miejscu znalazło się jeszcze Technikum Łączności im. M. Kopernika, na 15. miejscu Technikum Budowlane im. gen. W. Andersa, na 24. Technikum im. S. Staszica w Nowym Tomyślu i na 45. Technikum nr 1 we Wrześni.