Poznań: Wznowienie drogowych prac na Żegrzu i Chartowie. Będą utrudnienia w ruchu!

Po zimowej przerwie drogowcy wracają na ul. Żegrze i Chartowo. 4 marca rozpocznie się drugi etap wymiany nawierzchni jezdni na ul. Żegrze. Kierowcy muszą uważać na zamienioną organizację ruchu w tym miejscu.

Prace związane z wymianą nawierzchni rozpoczęły się w październiku, po zakończeniu modernizacji trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj. Układanie nawierzchni bitumicznej, które jest ostatnim elementem robót przewidzianych w harmonogramie, wymaga odpowiednich warunków pogodowych. To dlatego zaplanowano je na okres bardziej pod tym względem sprzyjający pracom, po przerwie zimowej.

Od środy, 4 marca, roboty będą prowadzone na zewnętrznym pasie południowej nitki ul. Żegrze, na odcinku od ul. Kurlandzkiej do ul. Bobrzańskiej. Pas ten w związku z tym zostanie zamknięty dla ruchu. Samochody wrócą na niego po przebudowie wpustów ulicznych, rozbiórce istniejącej nawierzchni oraz odtworzeniu dolnych warstw nawierzchni bitumicznej. Drogowcy przeniosą się wówczas na pas wewnętrzny, który zostanie wyłączony z ruchu. Tu również rozebrana zostanie istniejąca nawierzchnia, a następnie odtworzone dolne warstwy bitumiczne. Po zakończeniu tych robót na 1 dzień zostanie zamknięta w całości południowa nitka ul. Żegrze na tym odcinku, drogowcy w tym czasie ułożą na niej wierzchnią warstwę jezdni, a kierowcy pojadą objazdem.

Takie same prace od czwartku, 12 marca, toczyć się będą na północnej nitce ul. Chartowo, od ul. Piaśnickiej do ul. Wiatracznej. Drogowcy zamkną tego dnia zewnętrzny pas ruchu na tym odcinku, na którym przebudują uliczne wpusty, rozbiorą starą nawierzchnię i położą nowe, dolne warstwy jezdni, po czym poprowadzą po niej ruch. Wówczas prace przeniosą się na wewnętrzny pas tej nitki, na którym rozebrana zostanie dotychczasowa jezdnia i odtworzone dolne warstwy bitumiczne. Następnie na 1 dzień zostanie zamknięta w całości północna nitka ul. Chartowo na tym odcinku, by można było na niej ułożyć wierzchnią warstwę jezdni. Ruch w tym czasie prowadzony zostanie objazdem.

Jeśli warunki atmosferyczne przez cały czas będą sprzyjające, to prace na obu odcinkach ulic Żegrze i Chartowo zakończą się przed Wielkanocą.

ZDM, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Jaka zima ? Tylko urzędnicy tak umieją coś wymyślić …