Ławica fot. Straż Graniczna

Poznań: Wzmożone kontrole na lotnisku

Wszyscy pasażerowie przylatujący do Poznania zza granicy, zgodnie z wytycznymi GIS, poddawani są kontroli temperatury ciała oraz wypełniają na pokładzie samolotu karty lokalizacyjne – poinformował Port Lotniczy Poznań-Ławica.

Temperatura mierzona jest przez ratowników medycznych Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej (LSRG), za pomocą bezdotykowych pirometrów, na pokładzie samolotu. Kontrole będą prowadzone do odwołania.

Ponadto wszystkie służby Portu Lotniczego Poznań-Ławica współpracują na bieżąco z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, służbami państwowymi, przewoźnikami lotniczymi, agentem handlingowym oraz pozostałymi lotniskami w Polsce.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, Pasażerowie w przypadku zaobserwowania u siebie możliwych objawów, jak wysoka temperatura ciała, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, bezzwłocznie proszeni są o powiadomienie stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłoszenie się na oddział zakaźny szpitala.

Poznań Ławica, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze