Ławica fot. Straż Graniczna

Poznań: Wzmożone kontrole na lotnisku

Wszyscy pasażerowie przylatujący do Poznania zza granicy, zgodnie z wytycznymi GIS, poddawani są kontroli temperatury ciała oraz wypełniają na pokładzie samolotu karty lokalizacyjne – poinformował Port Lotniczy Poznań-Ławica.

Temperatura mierzona jest przez ratowników medycznych Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej (LSRG), za pomocą bezdotykowych pirometrów, na pokładzie samolotu. Kontrole będą prowadzone do odwołania.

Ponadto wszystkie służby Portu Lotniczego Poznań-Ławica współpracują na bieżąco z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, służbami państwowymi, przewoźnikami lotniczymi, agentem handlingowym oraz pozostałymi lotniskami w Polsce.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, Pasażerowie w przypadku zaobserwowania u siebie możliwych objawów, jak wysoka temperatura ciała, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, bezzwłocznie proszeni są o powiadomienie stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłoszenie się na oddział zakaźny szpitala.

Poznań Ławica, el

8
Dodaj komentarz

avatar
Katarzyna Selena Marszałek
Katarzyna Selena Marszałek

A czemu nie na kwarantanne ???

Jola KS
Jola KS

Temperatura nie musi wystapic i co daje mierzenie temperatury jezeli nie ma jeszcze żadnych objawów

Marek EM
Marek EM

Powinni odbyc kwarantanne , niektorzy moga nie miec objawow

Grażyna Kruszyńska
Grażyna Kruszyńska

Natychmiast zamknać granice te wyrywkowe kontrole nic nie dają przecież…

Elzbieta ED
Elzbieta ED

O miesiąc za pozno