Poznań: Wyszukiwarka cmentarna teraz także w smartfonie

Teatralka fot. Sławek Wąchała

Od kilkunastu lat poznaniacy mogą wyszukiwać groby na cmentarzach Poznania przez wyszukiwarkę na stronie miasta. Teraz mogą to zrobić łatwiej, dzięki aplikacji Smart City Poznań.

Przypomnijmy, że wyszukiwarka znajduje się na stronie Poznania, a aby znaleźć grób należy podać minimum jedną z informacji: imię, nazwisko, data pogrzebu/zgonu. Do zawężenia wyników można wybrać również cmentarz. Możliwe jest też wyszukanie grobów Weteranów Powstania Wielkopolskiego oraz olimpijczyków dzięki opcjom na znajdującym się na dole strony.

Teraz dostęp do wyszukiwarki jest możliwy dzięki aplikacji Smart City Poznań – należy wejść w „Opcje dodatkowe”, a następnie w „Wyszukiwarka cmentarna”. Wyszukiwarka działa na komputerach oraz urządzeniach mobilnych, pokazuje grób na mapie cmentarza, ale również możliwe jest dodanie dokładnej lokalizacji mogiły do nawigacji.

Usługa jest cały czas udoskonalana oraz rozbudowywana. Groby Powstańców Wielkopolskich oraz olimpijczyków oprócz miejsca pochówku zawierają również, krótki opis ich życia, a baza danych aktualizowana jest kwartalnie: w styczniu, kwietniu, lipcu oraz październiku. W ostatnim roku w wyszukiwarce przybyło 7 tysięcy grobów. Obejmuje 27 nekropolii, w tym największe cmentarze komunalne (Junikowo i Miłostowo), Cmentarz Górczyński, Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan oraz wszystkie miejsca pochówku na Cytadeli.

Źródło: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: