wypadek na Opolskiej fot. Tadeusz Foryszewski twitter

Poznań: Wypadek na Opolskiej – kiedy sprawczyni usłyszy zarzuty?

69-letnia kobieta, która na przejściu dla pieszych potrąciła 8-letnią dziewczynkę, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu usłyszy zarzuty. Sekcja zwłok dziecka została zakończona.

Śledczy jeszcze przesłuchują świadków i czekają na wyniki sekcji zwłok, by móc postawić zarzuty i przesłuchać sprawczynię wypadku. Już teraz jednak nie ma wątpliwości, że dziewczynka prawidłowo przechodziła przez jezdnię, na przejściu dla pieszych i mając zielone światło. Kierowcy mieli wtedy czerwone, co jednak akurat na Opolskiej niewiele znaczy. Na tej ulicy często dochodzi do wypadków i kolizji, w przytłaczającej większości spowodowanych nadmierną prędkością kierowców. Ulica jest prosta, o niezłej nawierzchni, i z niewielkim ruchem pieszych – wokół się głównie domki jednorodzinne. A to sprawia, że kierowcy chętnie wciskają pedał gazu.

Sprawczyni wypadku tłumaczyła się, że oślepiło ją słońce, dlatego nie widziała, że ma czerwone światło. Na pewno była trzeźwa, co potwierdziło badanie alkomatem, nie rozmawiała też przez telefon. Jednak, jak podaje “Głos Wielkopolski”, kobiecie pobrano krew do dalszych badań.

Jakie zarzuty usłyszy kobieta? Najbardziej prawdopodobne jest spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jeśli rzeczywiście będzie to ten zarzut, to grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Głos Wielkopolski, el

2
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski
Anka
Anka

Jeśli często jeździła ta ulica to na wyczucie i pamięć powinna wiedzieć że zbliża się do świateł i przejścia dla pieszych to można zwolnić A jak jechal A pod słońce to tym bardziej zwolnić i spróbować zrobić cień (deski) zapomniałam jak się to nazywa nad szybą po to ku…one służą ile ona musiała jechać na km/h ze dziecko nie przeżyło jak by to było 20 km/h to może dziecko by miało kilka złamań…