Policja fot. Sławek Wąchała

Poznań: Wypadek na Głogowskiej! Osiem osób rannych

Osiem osób rannych, korki i utrudnienia w ruchu na Głogowskiej – to efekt wypadku, do jakiego doszło na tej ulicy. Samochód osobowy uderzył w autobus linii 149.

Do wypadku doszło około godziny 17.20 na wiadukcie na skrzyżowaniu Ostatniej i Głogowskiej. Samochód marki Volvo uderzył w autobus linii 149 tak mocno, że ten zatrzymał się dopiero na pobliskiej latarni.

W wypadku zostało rannych osiem osób, pięć to pasażerowie autobusu, pozostała trójka to kierowca i pasażerowie samochodu. Byli tak zakleszczeni w aucie, że straż pożarna musiała wycinać im wyjście z pomocą sprzętu hydraulicznego.

Na miejscu pracują służby: straż pożarna zabezpiecza miejsce zdarzenia, jest też policja i karetki pogotowia, które zajmują się poszkodowanymi. Na razie jedna z nich została odwieziona do szpitala z uszkodzeniem kończyny, jak podaje “Głos Wielkopolski”. Co z pozostałymi rannymi – jeszcze nie wiadomo.

Z powodu wypadku trasę zmienił autobus linii nr 180. Jak informuje MPK, kursusje on do odwołania z pominięciem przystanków Ostatnia, Wykopy i Fabianowo.

el

Dodaj komentarz

avatar