wypadek, Dąbrowskiego fot. R. Michalak

Poznań: Wypadek na Dąbrowskiego. Kierowca miał czerwone światło!

22-latek, który 24 listopada potrącił pieszego na przejściu dla pieszych, wjechał na przejście na czerwonym świetle. Tak wynika z dotychczasowych ustaleń policji. 22-latek już usłyszał zarzuty.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło wieczorem 24 listopada. 22-letni Bartosz P. wjechał na przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Żeromskiego i potrącił 23-letniego mężczyznę. 23-latek po wypadku został przewieziony do szpitala, jednak lekarzom nie udało się go uratować. Sprawca wypadku uciekł i po kilku godzinach zatrzymała go policja. Był pijany.

22-latek już usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy. Przyznał się do winy, jak powiedział prokurator rejonowy z Grunwaldu Radosław Gorczyński, jednak wyjaśnił, że nie był pijany podczas wypadku, wypił alkohol dopiero po wypadku.

Sprawcy wypadku grozi od 2 do 12 lat więzienia, a prokuratura złożyła wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla niego. Zarzut usłyszał także 27-letni pasażer – za nieudzielenia pomocy potrąconemu. Przyznał się do winy.

Źródło: Radio Poznań

2 1 vote
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze