wypadek, Dąbrowskiego fot. R. Michalak

Poznań: Sprawca śmiertelnego potrącenia próbował zacierać ślady

22-latek, który śmiertelnie potrącił pieszego przy skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Żeromskiego, próbował zacierać ślady, zanim zatrzymała go policja. Jak się okazało, już wcześniej wszedł w konflikt z prawem.

Przypomnijmy: do wypadku doszło 24 listopada. Kierowca renault potrącił 23-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych. 23-latek po wypadku został przewieziony do szpitala, jednak lekarzom nie udało się go uratować. Sprawca wypadku uciekł.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku i zatrzymali go po kilku godzinach, około północy. Jak informują, kierowca i jego pasażer próbowali zacierać ślady – uciekając przed policją zdjęli tablice rejestracyjne i zakopali je.

Zatrzymani mężczyźni byli pijani – sprawca wypadku miał 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz biegli ustalają, czy był pijany już w czasie wypadku. Funkcjonariusze ustalili też, że to nie pierwszy kontakt 22-latka z wymiarem sprawiedliwości: w 2019 roku był karany za rozbój, a w tym roku – za wybicie szyby w autobusie miejskim.

Źródło: Radio Poznań

2 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze