Poznań: wyniki kontroli w poznańskim zoo są dobre, ale…

Ewa Zgrabczyńska, fot. zoo
Biuro Kontroli Urzędu Miasta Poznania skontrolowało – na zlecenie porezydenta Jacka Jaśkowiaka – poznański ogród zoologiczny. Plusem jest niewątpliwie większa popularność ogrodu wśród poznaniaków. Minusem – niedomagania i błędy administracyjne.

O kontroli i jej wstępnych wynikach poinformowała Ewa Zgrabczyńska, dyrektor ogrodu, na profilu FB ogrodu. Podkreśliła, że kontrola objęła bardzo szeroki zakres funkcjonowania jednostki, od realizacji zamierzeń rozwojowych, przez inwestycje, działalność statutową, po środowisko wewnętrzne i zarządzanie.
– Stwierdzono pewne niedomagania i błędy administracyjne, wszystkie natychmiast naprawiamy, ale z ogromną dumą stwierdzamy, że zauważono odniesienie nienotowanego wcześniej sukcesu frekwencji i przychodów, potwierdzono optymalną skalę procesów inwestycyjnych i rewitalizacyjnych, podkreślono jedność załogi i skupienie jej wokół misji jednostki – podkreśla dyrektor Zgrabczyńska.

To ostatnie stwierdzenie jest szczególnie ważne dla pani dyrektor – przejmowała placówkę w atmosferze skandalu i nagonki rozpętanej przez przeciwników objęcia takiego stanowiska przez „panią od kotów”. Część pracowników w proteście poszła na zwolnienia lekarskie, inni polemizowali – nie przebierając w słowach – z nową szefową w mediach społecznościowych, wytykając jej niekomptenecję i stosowanie nienaukowych metod. Wspierało ich w tym także kilku radnych, zwolenników byłego dyrektora.

Czas – i liczne kontrole – pokazały, że przeciwnicy Ewy Zgrabczyńskiej nie mieli racji. Żeby odwiedzić poznańskie zoo, trzeba swoje odstać w długiej kolejce, o ile oczywiście nie kupi się biletu przez internet. Magnesem są nie tylko zwierzęta, ale też liczne, interesujące imprezy organizowane w ogrodzie, których wcześniej nie było.Także i zdaniem kontrolerów z Biura Kontroli Urzędu Miasta Poznania stan pracowniczego środowiska wewnętrznego w jednostce jest ustabilizowany i rokuje pod tym kierownictwem na realizację zadań ogrodu zoologicznego.

– Najpiękniejszym stwierdzeniem Kontroli jest, iż ochrona zwierząt i azyle dla tych z „trudną historią” stanowią jedną z największych atrakcji naszego zoo, wyróżniającą ten ogród spośród pozostałych – cieszy się dyrektor Zgrabczyńska.- Misja zoo jest w pełni zgodna i wpisuje się w strategię rozwoju Wolnego Miasta Poznania. Pracujemy jak wariaci, żeby zwierzętom było jeszcze lepiej, a ludzie – żeby kochali je jeszcze mocniej. Ja jako dyrektor zobowiązuje się do nie spuszczania z tonu, ciężkiej harówy i kontynuacji starań o stworzenie Domu dla Zwierząt. Tylko nadal nas wspierajcie!

Dyrektor Zgrabczyńska ma także nadzieję, że dzięki tym wynikom zmniejszy się liczba kontroli w zoo. Przez 3 lata było ich aż 44…

zoo, el, fot. zoo

Podziel się:

Ostatnio dodane: