Ryszard Czapara nagrodzony Srebrną Pieczęcią fot. UMP

Poznań: Wydawca “Czasu Kultury” nagrodzony Srebrną Pieczęcią

Ryszard Czapara, wydawca najstarszego w Wielkopolsce magazynu o profilu kulturalno-społecznym został uhonorowany Srebrną Pieczęcią Miasta Poznania.

Srebrna Pieczęć jest przyznawana osobom stanowiącym wzór tradycyjnych, poznańskich cnót, które w sposób wyjątkowy zaistniały w świadomości mieszkańców stolicy Wielkopolski. We wtorek, 15 grudnia tym wyróżnieniem uhonorowano Ryszarda Czaparę, działacza na rzecz kultury i wydawcę kultowego już czasopisma “Czasu Kultury”, które w tym roku obchodzi 35-lecie. Nagrodę wręczyli Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania oraz Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

– Ryszard jest nie tylko wydawcą najstarszego w Wielkopolsce magazynu o profilu kulturalno-społecznym, ale też osobą, która ma swoje zasługi w walce z komunizmem. W latach 80. był jednym z wydawców “Obserwatora Wielkopolskiego”, tytułu drugiego obiegu prasy, z którego mogliśmy czerpać nieocenzurowane informacje – podkreślił Grzegorz Ganowicz. – Ryszard swoją działalność wydawniczą kontynuuje także dzisiaj i od wielu lat inspiruje nas do pracy na rzecz poznańskiego środowiska kultury.

– Ryszard Czapara na trwałe wpisał się w historię naszego miasta. Po “Czas Kultury” sięga już kolejne pokolenie czytelników, a tegoroczny, 35. jubileusz istnienia czasopisma dowodzi tylko o nieustającej pasji i wielkim sercu jego wydawcy. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – dodał Jędrzej Solarski.

Oprócz Srebrnej Pieczęci laureat otrzymał także list gratulacyjny od prezydenta Jacka Jaśkowiaka, w którym prezydent poznania dziękuje mu za nieoceniony wkład w rozwój kultury nie tylko w Poznaniu, ale także w wymiarze znacznie szerszym – w całym kraju. Prezydent złożył także serdeczne gratulacje z okazji 35-lecia istnienia i działalności czasopisma “Czas Kultury”. “Napawa mnie dumą, że najstarsze w Wielkopolsce, nieprzerwanie ukazujące się pismo o profilu kulturalno-społecznym wydawane jest właśnie w Poznaniu” – napisał.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze