Poznań wycofuje się z Europejskiej Karty Równości? Projekt uchwały miał się pojawić na kolejnej sesji

Marsz Równości 2019 Poznań fot. Przemysław Łukaszyk
Do przewodniczącego Rady Miasta miało wpłynąć pismo o wycofaniu projektu uchwały w sprawie wprowadzenia w Poznaniu Europejskiej Karty Równości.

Informację podało Radio Poznań. Pismo miała złożyć Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępca prezydenta Poznania. Powód dla którego zdecydowała się na taki krok jest na chwilę obecną nieznany. Przyczyny nie znają nawet radni Koalicji Obywatelskiej.

Przypomnijmy – Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym została wprowadzona w maju 2006 roku przez Radę Gmin i Regionów Europy i jest adresowana do władz lokalnych na terenie Europy. Jej podstawowymi zasadami są: równość kobiet i mężczyzn; zrównoważony udział mężczyzn i kobiet w podejmowaniu decyzji (parytety); walka ze stereotypami wynikającymi z płci; walka z dyskryminacją w różnych jej formach. Podpisanie karty jest całkowicie dobrowolne.

Od początku wprowadzenia Karty Równości w Poznaniu chcieli radni Koalicji Obywatelskiej (radni PiS byli przeciwni), których dodatkowo wspierał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Chcę, by Poznań był miastem otwartym dla wszystkich – niezależnie od statusu materialnego, płci, wyznania czy orientacji seksualnej. Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym gwarantuje wspieranie różnych grup zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem. Dziękuję Radnym za tę decyzję – komentował Jacek Jaśkowiak decyzję radnych o rozpoczęciu prac nad wdrożeniem Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: