Zjazd Konfederacji 2

Poznań: Wyborcy Konfederacji zagłosowali. Kto zdobył najwięcej głosów?

Podczas prawyborczego zjazdu w Poznaniu Konfederacja zaprezentowała wszystkich dziewięcioro kandydatów na prezydenta RP. Którego z walczących o nominację partii w wyborach prezydenckich poznaniacy uznali za najlepszego?

Zaskoczenia nie było – najwięcej głosów otrzymał Krzysztof Bosak, który jak dotąd prowadzi w prawyborach. Otrzymał 243 głosy. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Braun, który zdobył 172 głosy, a na trzecim Artur Dziambor ze 122 głosami.

W podziale na partie wyniki kształtują się następująco: partia KORWiN – 11 elektorów, Ruch Narodowy – 10 elektorów i Konfederacja Korony Polskiej – 7 elektorów.

Wygrana Krzysztofa Bosaka nie jest więc jeszcze przesądzona, o czym zresztą on sam mówił podczas wczorajszego zjazdu. Bo aby został kandydatem całej partii, Ruch Narodowy musi też pokonać partię KORWiN, która na razie ma o jednego elektora więcej. Nie jest to więc takie oczywiste, choć trudno nie zauważyć, że to właśnie Krzysztofa Bosaka witano wczoraj z największą radością w Poznaniu. I to on jako mówca i polityk wypadł najlepiej.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze