Poznań: Wuchta Pomocy dla Jeżynki – wielki remont się zaczął!

Wynoszenie mebli, sprzątanie – a później generalny remont z odgrzybianiem na początek. W mieszkaniu pani Renaty na Jeżycach, dzięki sąsiadom, rozpoczęła się rewolucja.

Przypomnijmy: jak o tym pisaliśmy, pani Renata jest mieszkanką Jeżyc, osobą schorowaną i samotną. Jej mieszkanie jest zniszczone, zagrzybione i bez podstawowych wygód typowych dl;a XXI wieku – jak na przykład ciepła woda. Pani Renata nie ma łazienki, bojlera do ciepłej wody zresztą też nie, nigdy nie było jej stać na kupno, cieszy się, że ma chociaż toaletę..

Gdy jeszcze żył jej mąż – nie było tak źle. Ale po jego śmierci schorowana pani Renata nie ma sił ani środków, żeby wyremontować mieszkanie. Jest podopieczną MOPR – zarabianie przy jej stanie zdrowia wchodzi w grę tylko dorywczo. Z takich dochodów nie zarobi się na remont – cud, jeśli starczy na przeżycie.

Na szczęście pani Renata ma wspaniałych sąsiadów. Założyli na Facebooku grupę”Wuchta Pomocy dla Jeżynki” i zaczęli zbiórkę dla niej. Chcą zebrać 12 tys. zł: 1500 zł na naprawę pieca, 4500 na osuszenie ścian, do tego trzeba jeszcze dodać specjalny preparat na ich odgrzybienie – 3500 zł. W planach jest jeszcze zakup bojlera do grzania wody (1000 zł) i kabiny prysznicowej (500 zł).

Zbiórka trwa, a oni teraz całą ekipą weszli do mieszkania i zaczęli remont. Zaczęło się od sprzątania i wystawienia na zewnątrz wszystkiego, co możliwe, z wyjątkiem pieca, żeby można było zastosować preparat na odgrzybienie. Jest tak źle, że remontujący pracują w maskach. To na pewno nie poprawia stanu zdrowia pani Renaty.

W czasie tego weekendu chcą zastosować preparat, by za kilka dni można już było wejść z murarzami, malarzami, monterami i zdunami – czy kim tam jeszcze będą musieli się stać pomocnicy pani Renaty.

Kto chciałby pomóc w remontowaniu mieszkania pani Renaty – może to zrobić tutaj.

el, Wuchta Pomocy dla Jeżynki

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Joanna Mormol
Gość
Joanna Mormol

To bardzo przykre , ze samotne osoby w naszym kraju żyją w takich warunkach 😢