Poznań: Wtargnęli do mieszkania, okradli i pobili lokatorkę

fot. Sławek Wąchała

Pięć osób podejrzanych o kradzież rozbójniczą zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda. Napastnicy wtargnęli do mieszkania 32-letniej kobiety, okradli ją i pobili. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Do przestępstwa doszło w nocy 27 sierpnia.
– To wtedy do drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Różanej w Poznaniu zapukała grupa osób – wyjaśnia Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji. – Kiedy zdezorientowana całą sytuacją właścicielka lokalu uchyliła drzwi, napastnicy wtargnęli do środka. Poszli do pokoju, który wynajmowała 32-latka, i ukradli trzy telefony komórkowe. Kiedy kobieta próbowała ich powstrzymać, agresorzy zaczęli ją szarpać i bić po całym ciele, a następnie uciekli. Cała sytuacja była bardzo dynamiczna. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała poważnych obrażeń ciała i natychmiast zawiadomiła policję.

Funkcjonariusze ustalili, że powodem zajścia było… kilkadziesiąt złotych. Tyle napadnięta kobieta była winna jednemu z napastników za uszkodzony telefon.
– Po trzech dniach ustaleń operacyjnych policjanci z Wydziału Kryminalnego z KP Poznań – Wilda namierzyli napastników i ustalili ich miejsce przebywania – informuje Marta Mróz. – Pięć osób, w tym czterech mężczyzn i kobieta w wieku od 22 do 40 lat zostali zatrzymali 30 sierpnia br. w podpoznańskim Paczkowie.

Wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi im do 10 lat więzienia. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci znaleźli skradzione mienie, które będzie mogło wrócić do właścicieli.