policja fot. KWP

Poznań: Wszedł do swojego mieszkania i chciał wyrzucić lokatorów. Usłyszy zarzuty

Mężczyzna, który wczoraj wszedł do swojego mieszkania, a następnie nie chciał wpuścić do niego obecnych lokatorów usłyszy zarzuty.

Od jakiegoś czasu mężczyzna jest właścicielem spornego lokalu – nabył go legalnie na licytacji komorniczej. Żeby móc z niego korzystać, powinien przeprowadzić eksmisję (w asyście komornika) obecnych lokatorów. Zamiast tego zdecydował się samemu wejść do mieszkania, wyłamując zamki. Następnie nie wpuszczał do środka obecnych lokatorów, a dodatkowo się zabarykadował.

Sprawa wyglądała dość dramatycznie, ponieważ matka z dziećmi i zwierzętami koczowała na klatce schodowej przez całą noc. Z samego rana policjantom udało się wejść do lokalu i zatrzymać mężczyznę. Jak poinformowali – usłyszy on zarzuty.

– W związku z interwencją na ul. Newtona w Poznaniu będą zarzuty wobec właściciela mieszkania. Policjanci nie mieli zgody prokuratora na siłowe wejście, a jedynie asystę dla lokatorki i przybranym przez nią osobom. Dzisiaj funkcjonariusze zatrzymali właściciela lokalu i towarzyszących mu mężczyzn. Będzie przedstawiony im zarzut z art. 191 par. 1A. za uniemożliwienie lokatorce korzystania z mieszkania. Mieszkanie po oględzinach przez technika kryminalistycznego zostanie przekazane lokatorce do użytkowania. Kobieta będzie także w stałym kontakcie z oficerem dyżurnym Komisariatu Policji Poznań Grunwald – informują policjanci.

Art. 191. Zmuszanie do określonego zachowania, zaniechania lub znoszenia
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 1a. Tej samej karze podlega, kto w celu określonym w § 1 stosuje przemoc innego rodzaju uporczywie lub w sposób istotnie utrudniający innej osobie korzystanie z zajmowanego lokalu mieszkalnego.
§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1a następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Źródło: KMP

Daj znać innym

28
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
M
Gość
M

Skandalem wg mnie jest, że jakieś brudasy ze squatów włamywały się do mieszkania w obecności policji.

Korolorowy Lukasz
Gość
Korolorowy Lukasz

„Policjanci nie mieli zgody prokuratora na siłowe wejście, a jedynie asystę dla lokatorki i przybranym przez nią osobom.”
Te osoby z lokatorką to Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów które odwaliło cała robotę i w jakimś celu zostało pominięte w tym jak widać nierzetelnym newsie.

xD
Gość
xD

Czyli zwykli bandyci.

asdf
Gość
asdf

sukinsyny chronią przestępców

AlexRener
Gość
AlexRener

Ja chronię przestępców. Co przestępcy nawet grzechu nie mają jeśli są katolikami. Tyle w realnym temacie.

AlexRener
Gość
AlexRener

*Ci

Bogo_89
Gość
Bogo_89

Ciekawe jakby teraz właściciel podał na prokuraturę: stowarzyszenie za wtargnięcie z włamaniem, lokatorkę(-ów) za niekorzystne rozporządzanie mieniem, a policją za asystę w powyższych.

co za kraj
Gość
co za kraj

Tak – “Sprawa wyglądała dość dramatycznie, ponieważ matka z dziećmi”…
Jak dramatycznie jak zwykła niepłacąca pijawa chciałaby żeby ktoś jej i jej bachorom fundował chałupę?!

llll
Gość
llll

dobrze powiedziane. pierdolo…ne pasożyty na cudzej chacie

Polska, kraj dla złodzieji.
Gość
Polska, kraj dla złodzieji.

Dwa lata okrada człowieka z jego własnego mieszkania, do tego musi sponsorować jej życie bo za czynsz pewnie nie płaci jak nie jej mieszkanie. I kto tu jest przestępcą?

ad22
Gość
ad22

koczowanie na cudzym mieszkaniu. a pani zapewne tylko na zasilkach z mopsu i nic nie robi

Tomasz
Gość
Tomasz

Państwo z dykty i mchu chroni przestępców

Asstar
Gość
Asstar

Co to za popieprzony kraj 2 lata babsko zajmuje mieszkanie nie placac za nie bo bachorow narobila i nie odzyskasz go, bo prawo ma w dupie wlasnosc prywatna.

uczciwy
Gość
uczciwy

Jakie zarzuty dostanie dziki lokator, który żyje na koszt właściciela mieszkania?

Wojtek
Gość
Wojtek

Pewnie kradzież (artykuł 278 Kodeksu Karnego), bo nie płacąc za najem – okradała go przez dwa lata.

zenek
Gość
zenek

panstwo z gowna i dykty.. jak zwykle stoi sie po stronie bandytow a nie uczciwych obywateli

dlugi-gr
Gość
dlugi-gr

Nie rozumiem – Policja pomogła osobie która nie płaciła za mieszkanie wyrzucić jego właściciela, aby mogła wrócić i dalej nie płacić za mieszkanie dalej ?

asd123
Gość
asd123

Kartonstan pełną gębą. Brawo Kaczor!

Maniek Łódzki
Gość
Maniek Łódzki

Jak się inaczej nie dało to co miał zrobić? Chyba tylko cyklon b jej podłączyć do prysznica a pod klamkę w łazience podłożyć z drugiej strony kij od szczotki.

Ale ludzie kochają komunę tylko wstyd się przyznać, ale każdy prawie trzyma stronę baby pasożyta. Tak najlepiej. Na czyjś koszt jechać.

Inny
Gość
Inny

Zachodzę w głowę jak długo jeszcze ten kraj będzie wykorzystywał swoich zaradnych obywateli, ludzi chcących sobie radzić i wspierał ludzi jak ta Pani.
Skoro, jak w jednym z wywiadów owa Pani mówiła, jest zadłużona, proszę ogłosić upadłość konsumencką, złożyć wniosek o lokal socjalny lub wynająć mieszkanie. Pani pracuje, ale w mieszkaniu był bezrobotny (info z FB) konkubent tej Pani. Na prawdę w Poznianiu nie ma pracy, takiej żeby dwoje dorosłych ludzi nie było stać na wynajem mieszkania?
Najgorsze jest to że ustawodawcy chronią takie osoby, a prawowity właściciel mieszkania musi płacić za jej media i nie może ich odciąć bo i za to jest paragraf. To wygląda jak niewolniczy kraj gdzie nie szanuje się prawa posiadania.

MrCin
Gość
MrCin

Prawidłowo, bydlaka do paki. Dodatkowo gigantyczne odszkodowanie za zniszczenie mienia.

PaOla
Gość
PaOla

Za co do paki przepraszam??? Fakt właściciela poniosło. Ale kobieta sama jest sobie winna. Jak można na dziko u kogoś mieszać i zgrywać pokrzywdzoną? Nie rozumiem takich ludzi. O eksmisji wiedziała już dawno. Do tego czasu powinna się ogarnąć.

staszaiwa
Gość
staszaiwa

Putin, niech Armia Czerwona znów wkroczy do Polszy i zaprowadzi porządek.
Tu trzeba reżimu Lenina i Stalina. Inaczej będzie taki burdel jak teraz.

Bogo_89
Gość
Bogo_89

ten burdel to naleciałość ich reżimów

AlexRener
Gość
AlexRener

Chory system karny i chorzy twórcy tegoż systemu. A powinienem napisać pojebany. Ale tak czy siak czekam na aresztowanie za bunt i bojkot.

Wojo
Gość
Wojo

Przerażające to jest, właściciel wyrzucony przez policję ze swojego mieszkania, które kupił 2 lata temu i przez dwa lata sobie jakiś intruz tam zamieszkiwał

Obywatel
Gość
Obywatel

W Polsce coraz gorzej się żyje. Brak słów…

andrzej p
Gość
andrzej p

dobre. baba dwa lata żeruje na cudzwj wlaanosci . siedzi jakby nic w.cudzym mieszkaniu bo nasze panstwo na to zezwala…. baba jest wyludzaczem zwyklym . strasNe…..facet zrobił dobrze… a nawet bardzo !!!!