Poznań: Wszedł do swojego mieszkania i chciał wyrzucić lokatorów. Usłyszy zarzuty

policja fot. KWP
Mężczyzna, który wczoraj wszedł do swojego mieszkania, a następnie nie chciał wpuścić do niego obecnych lokatorów usłyszy zarzuty.

Od jakiegoś czasu mężczyzna jest właścicielem spornego lokalu – nabył go legalnie na licytacji komorniczej. Żeby móc z niego korzystać, powinien przeprowadzić eksmisję (w asyście komornika) obecnych lokatorów. Zamiast tego zdecydował się samemu wejść do mieszkania, wyłamując zamki. Następnie nie wpuszczał do środka obecnych lokatorów, a dodatkowo się zabarykadował.

Sprawa wyglądała dość dramatycznie, ponieważ matka z dziećmi i zwierzętami koczowała na klatce schodowej przez całą noc. Z samego rana policjantom udało się wejść do lokalu i zatrzymać mężczyznę. Jak poinformowali – usłyszy on zarzuty.

– W związku z interwencją na ul. Newtona w Poznaniu będą zarzuty wobec właściciela mieszkania. Policjanci nie mieli zgody prokuratora na siłowe wejście, a jedynie asystę dla lokatorki i przybranym przez nią osobom. Dzisiaj funkcjonariusze zatrzymali właściciela lokalu i towarzyszących mu mężczyzn. Będzie przedstawiony im zarzut z art. 191 par. 1A. za uniemożliwienie lokatorce korzystania z mieszkania. Mieszkanie po oględzinach przez technika kryminalistycznego zostanie przekazane lokatorce do użytkowania. Kobieta będzie także w stałym kontakcie z oficerem dyżurnym Komisariatu Policji Poznań Grunwald – informują policjanci.

Art. 191. Zmuszanie do określonego zachowania, zaniechania lub znoszenia
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 1a. Tej samej karze podlega, kto w celu określonym w § 1 stosuje przemoc innego rodzaju uporczywie lub w sposób istotnie utrudniający innej osobie korzystanie z zajmowanego lokalu mieszkalnego.
§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1a następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Źródło: KMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: