Poznań: Wstrzymany ruch pociągów na stacji Poznań Wschód. Z powodu informacji o bombie

PKP PLK Koleje Wielkopolskie fot. Sławek Wąchała

„Wstrzymany ruch pociągów kierunek Inowrocław – Warszawa” – poinformowały PKP PLK na swojej stronie. Nasza Użytkowniczka Olga, podróżująca pociągiem do Gniezna, poinformowała, że kolej dostała informację o bombie w pociągu.

Pociąg Użytkowniczki stanął na dworcu Poznań Wschód, jak zresztą kilka innych pociągów kierujących się na Warszawę i Inowrocław, co w piątek, przed weekendem, jest szczególnie uciążliwe dla pasażerów.

Opóźnienia sięgają już 90 minut – tyle właśnie opóźnienia ma pociąg do Kutna. Z kolei pociąg „Rzepicha” do Gołańczy jest spóźniony o ponad 40 minut, a pociągi do Mogilna i do Koła – o ponad 50 minut.

Według informacji naszej Użytkowniczki powodem jest zgłoszenie podłożenia bomby. Informację potwierdza policja.
– Jeden z pasażerów zgłosił konduktorowi, że słyszał, jak inny pasażer pociągu mówi o posiadanych ładunkach wybuchowych – wyjaśnia Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Straż Ochrony Kolei natychmiast poinformowała policję. Nasi funkcjonariusze dokładnie skontrolowali, zgodnie z procedurami, wskazany pociąg i nie znaleźli tam żadnych substancji wybuchowych. Pociąg już ruszył w dalszą drogę, natomiast pasażer, który mówił o ładunkach wybuchowych został zatrzymany przez policjantów do wyjaśnienia.