Dzień pszczół fot. MPK

Poznań: Wrzos i lawenda w prezencie. Dla pasażerów MPK

Donice z sadzonkami roślin – wrzosu i lawendy – pojawiły się dzisiaj na sześciu przystankach tramwajowych. Przekazując miododajne rośliny i zachęcając do ich sadzenia miasto Poznań obchodzi Wielki Dzień Pszczół, który przypada 8 sierpnia.

Z tej okazji w całej Polsce organizowane są wydarzenia poświęcone tym pożytecznym owadom. Także w Poznaniu od rana prowadzona jest wyjątkowa akcja promocyjno-edukacyjna.

Na wybranych przystankach tramwajowych (na moście Teatralnym, Dworcowym, skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej oraz na rondach Śródka, Starołęka i Rataje) postawione zostały donice z sadzonkami kwiatów – wrzosów i lawenda wybranych przystankach tramwajowych.

– Sadzonki roślin są prezentem dla pasażerów komunikacji miejskiej z okazji Dnia Pszczół – informuje Urząd Miasta Poznania. – To okazja do udzielenia pomocy pszczołom, czyli sadzenia roślin dających im pokarm – nektar i pyłek.

Przypominamy, że Miasto realizuje program „Poznań dla pszczół”. Jego celem jest zwiększenie populacji pszczół w mieście, a także edukacja mieszkańców w zakresie roli i znaczenia owadów zapylających dla środowiska czy gospodarki.

MPK, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze