Głogowska fot. ZDM

Poznań: Wracają prace przy wdrażaniu SPP na Łazarzu i Wildzie

Montaż znaków, testy oprogramowania i parkomatów oraz przygotowania do zmian sygnalizacji świetlnej na Głogowskiej. To najważniejsze prace w Strefie Płatnego Parkowania w najbliższym czasie.

Kilka deszczowych dni, jakie mieliśmy ostatnio, sprawiło, że malowanie oznakowania poziomego musiało zostać wstrzymane do czasu lepszej pogody – jednak, jak zapewnia Zarząd Dróg Miejskich, pozostałe prace związane z wdrożeniem Strefy Płatnego Parkowania idą zgodnie z planem. Montowanie nowych znaków pionowych jest prowadzone stopniowo na wszystkich ulicach objętych SPP, trwa także testowanie systemu informatycznego parkomatów – i montaż słupków na tych miejscach, gdzie nie wolno parkować, ale gdzie do tej pory funkcjonowały “dzikie” miejsca parkingowe.

Zmiany czekają też sygnalizację świetlną na ul. Głogowskiej. Od kilku miesięcy obowiązuje na niej nowa organizacja ruchu, do której trzeba dodać zmiany wprowadzane na kolejnych ulicach przecinających Głogowską. Do tych zmian trzeba teraz dostosować sygnalizację świetlną, aby ruch samochodów, rowerzystów i pieszych odbywał się płynnie i bez przeszkód.

To oznacza, że na Głogowskiej będą pracować ekipy montujące dodatkowe pętli indukcyjne, nowe sterowniki i sprawdzający ogólny stan techniczny wszystkich instalacji. Ich prace nie powinny powodować kłopotów w ruchu, jednak kierowcy proszeni są o szczególną ostrożność podczas jazdy w rejonie robót.

Prace rozpoczną się w poniedziałek, 11 stycznia, i będą prowadzone na ośmiu skrzyżowaniach w ciągu ul. Głogowskiej z ulicami: Kanałową, Strusia, Limanowskiego, Niegolewskich, rynkiem Łazarskim, Sczanieckiej, Stablewskiego i Potworowskiego/Potockiej.

Kolejne prace przy oznakowaniu poziomym zostały zaplanowane na 18 i 19 stycznia, na ulicy Langiewicza na Wildzie oraz Wyspiańskiego i skwerze F. Focha na Łazarzu. Czy się jednak rozpoczną – nie wiadomo, bo wszystko zależy od pogody. Jeśli będzie padał deszcz lub śnieg, malowanie nie będzie się mogło odbywać – jest ono możliwe jedynie na suchej nawierzchni.

ZDM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze