Wilda SPP fot. ZDM

Poznań: Wracają prace przy SSP na Wildzie i Łazarzu

Jeśli pogoda pozwoli, wznowione zostaną prace przy oznakowaniu poziomym na wildeckich i łazarskich ulicach – zapowiada ZDM. Prace rozpoczną się od ulicy Berwińskiego na Łazarzu i Traugutta na Wildzie.

Mroźna i śnieżna zima wstrzymała kluczowe prace związane z wdrażaniem nowej organizacji ruchu na części ulic Wildy i Łazarza. Płatny postój miał obowiązywać od lutego, ale ze względu na niedokończenie prac pobór opłat został uruchomiony tylko tam, gdzie oznakowanie było kompletne. Objął więc 40 ulic.

“Jak tylko warunki atmosferyczne będą właściwe (dodatnie temperatury w dzień i w nocy, brak opadów), to na pozostałych ulicach wznowione zostaną prace polegające na malowaniu nowego oznakowania poziomego” – zapowiada ZDM. – “Aby sprawnie je przeprowadzić, a następnie uruchomić, na gotowych już ulicach, strefy poboru opłat na Wildzie i Łazarzu został podzielony na mniejsze obszary. Każdy z nich zawiera po kilka sąsiadujących ze sobą ulic. Wykonawcy będą pracować w poszczególnych rejonach według przyjętej kolejności, uzgodnionej z lokalnymi radami osiedli.

Zgodnie z nowym harmonogramem prace będą w pierwszej kolejności wykonywane w północnej części Łazarza – w rejonie ulic od Berwińskiego do Iłłakowiczówny (obszar 1, 2 i 3) a później w południowej części Wildy – w rejonie od ulic Chłapowskiego do Traugutta (obszar 1 i 2)”.

Tradycyjnie już o konkretnych terminach rozpoczęcia prac mieszkańcy będą informowani z wyprzedzeniem. Znaki z tabliczkami informującymi o konieczności przeparkowania pojazdów zostaną ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem działań na danej ulicy, komunikaty będą także opublikowane z wyprzedzeniem na stronie internetowej ZDM.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze