Dolna Wilda nowa droga rowerowa fot. UMP

Poznań: Wraca stała organizacja ruchu na pierwszych odcinkach Dolnej Wildy

Kierowcy odetchną z ulga, a korki się zmniejszą – przynajmniej w okolicach Dolnej Wildy. Bo od 14 września na części ulicy wróci stała organizacja ruchu.

Prace przy budowie dwukierunkowej drogi rowerowej zakończyły się już na odcinku ul. Dolna Wilda od skrzyżowania z ul. św. Jerzego i Żelazka do ul. Czajczej, a także na ul. Półwiejskiej – od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do skrzyżowania z ul. Krakowską i Kościuszki. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie w tych miejscach od niedzieli stałej organizacji ruchu oraz uruchomienie sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda z ul. św. Jerzego i Żelazka oraz ul. Półwiejskiej z ul. Królowej Jadwigi, Krakowskiej i Kościuszki.

Na pozostałym odcinku ul. Dolna Wilda, wzdłuż którego powstaje nowa droga rowerowa (od ul. Czajczej do ul. Górna Wilda), trwają jeszcze roboty i do ich zakończenia obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu, umożliwiająca jazdę wyłącznie w kierunku Dębca. Dla pojazdów zmierzających z Dębca w stronę centrum przygotowano objazdy przez ul. św. Jerzego i Drogę Dębińską, a także ul. Czajczą i Górna Wilda.

– Na ul. Dolna Wilda, na odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Spychalskiego, wykonano nową nawierzchnię jezdni. Do jej ułożenia przygotowywane są również kolejne odcinki ulicy. Cały czas trwają prace przy budowie chodnika i drogi rowerowej. W zakresie oświetlenia drogowego do zamontowania pozostały jeszcze oprawy oświetleniowe – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Planowany termin zakończenia rozpoczętej w kwietniu inwestycji to IV kwartał 2020 roku.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze