poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poznań: Wraca stała organizacja ruchu na Dolnej Wildzie. Ale nie wszędzie

Jeszcze nie na całej długości ulicy, ale na odcinku między św. Jerzego do Czajczej od dziś kierowcy będą mogli jeździć zgodnie ze stałą organizacją ruchu. Podobnie jest na Półwiejskiej między Krakowską a Królowej Jadwigi.

Wzdłuż Dolnej Wildy i Półwiejskiej powstaje ponad kilometrowa droga rowerowa. Połączy ona okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską. Prace przy jej budowie zakończyły się już na odcinku ul. Dolna Wilda od skrzyżowania z ul. św. Jerzego i Żelazka do ul. Czajczej, a także na ul. Półwiejskiej – od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do skrzyżowania z ul. Krakowską i Kościuszki.

Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie w tych miejscach od niedzieli stałej organizacji ruchu oraz uruchomienie sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda z ul. św. Jerzego i Żelazka oraz ul. Półwiejskiej z ul. Królowej Jadwigi, Krakowskiej i Kościuszki.

Na pozostałym odcinku ul. Dolna Wilda, od ul. Czajczej do ul. Górna Wilda, trwają jeszcze roboty i do ich zakończenia obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu, umożliwiająca jazdę wyłącznie w kierunku Dębca. Dla pojazdów zmierzających z Dębca w stronę centrum przygotowano objazdy przez ul. św. Jerzego i Drogę Dębińską, a także ul. Czajczą i Górna Wilda.

– Na ul. Dolna Wilda, na odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Spychalskiego, wykonano nową nawierzchnię jezdni. Do jej ułożenia przygotowywane są również kolejne odcinki ulicy. Cały czas trwają prace przy budowie chodnika i drogi rowerowej. W zakresie oświetlenia drogowego do zamontowania pozostały jeszcze oprawy oświetleniowe – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Planowany termin zakończenia rozpoczętej w kwietniu inwestycji to IV kwartał 2020 roku.

PIM, el

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Wraca stała organizacja ruchu na Dolnej Wildzie. Ale nie wszędzie