Poznań: WOT rozbudował doraźną izbę przyjęć przed szpitalem wojewódzkim

Budowa fot. WOT
Budowa doraźnych izb przyjęć powoli staje się specjalnością terytorialsów. To już trzecia, po Wolicy i Ostrowie, którą rozbudowali żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W sobotę żołnierze przywieźli kontenery do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, by postawić doraźną izbę przyjęć także i tutaj. Terytorialsi śmieją się, że nabierają w tym niezłej wprawy, a budowa zajmuje im coraz mniej czasu.
– Można powiedzieć, że rozbudowa kontenerów stała się specjalnością kompanii dowodzenia, bo to oni realizują te zadania – zgadza się płk Rafał Miernik, dowódca 12 WBOT. – Decyzję o skierowaniu moich żołnierzy do wykonania rozbudowy modułowej izby przyjęć podjąłem na wniosek wojewody wielkopolskiego.

Medycy poznańskiego szpitala wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej, podobnie jak ich koledzy po fachu, postanowili stworzyć modułową doraźną izbę przyjęć. Takie rozwiązanie pozwala chronić zdrowie w walce z koronawirusem – zarówno personelu medycznego, jak i pacjentów hospitalizowanych na terenie placówki. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy będą dokonywać tam triażu, czyli wstępnej oceny stanu zdrowia przyjmowanego pacjenta.

Izba stanęła przed „Rotundą” i składa się z trzech połączonych ze sobą kontenerów. Aby stworzyć takie miejsce, wielkopolscy terytorialsi najpierw sprowadzili potrzebne kontenery. Sprzęt został przywieziony do szpitala w częściach. Przy pomocy dźwigu i narzędzi, żołnierze zamontowali wszystkie elementy, doprowadzili instalację elektryczną oraz zainstalowali klimatyzatory i ogrzewanie.

Żołnierze rozpoczęli pracę wczesnym porankiem. Akcja zakończyła się po południu. Stworzenie modułowej izby przyjęć pozwoli prawidłowo funkcjonować szpitalowi podczas pandemii. Takie rozwiązanie pozwoli zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w szpitalach. Kolejna budowa już jutro, w szpitalu w Kaliszu.

12WBOT, el

Podziel się: