Reklama

Poznań: Wolność, równość, edukacja! – marsz uczniów przeszedł ulicami

Marsz uczniów solidaryzujących się z nauczycielami przeszedł ulicami Poznania. Uczestnicy podkreślali, że rozumieją i popierają postulaty nauczycieli.

– Chcemy, żeby nauczyciele się nie poddawali i widzieli w nas wsparcie. Żebyśmy pokazali wspólnie jako uczniowie, że takie wartości jak solidarność są bardzo ważne. Nauczyciele muszą wiedzieć, że rozumiemy o co walczą i podpisujemy się pod ich postulatami – wyjaśnił Kacper Przybylski, organizator marszu.

Dość duże kontrowersje budziła trasa marszu, która przebiegała praktycznie przez całe centrum Poznania i groziła utrudnieniami dla kierowców. Organizatorzy zapowiadali co prawda, że marsz będzie szedł chodnikami, ale przy większych grupach z oczywistych powodów mogłoby to być trudne do egzekwowania.

– To może być uciążliwe, ale stwierdziliśmy, że to są miejsca, na których ludzie z zewnątrz mogą nas zobaczyć – wyjaśnił Kacper Przybylski. – Gdybyśmy przeszli bocznymi ulicami to trudno byłoby o zwrócenie uwagi mieszkańców Poznania, zwłaszcza tych którzy mogą nie wiedzieć o protestach nauczycieli. Niech pomyślą o tym co robimy.

W marszu wzięło udział około 100 osób.

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar