Poznań: Wojna w Radzie Osiedla Chartowo

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Czy radny sprzeniewierzył osiedlowe pieniądze – czy to tylko oczernianie, jak uważa on sam? W tle są trzy koncerty i kwota 4600 zł, która była na nie przeznaczona.

Na Chartowie w listopadzie i grudniu 2020 roku miały się odbyć trzy koncerty chóru „Kompania Druha Stuligrosza”, którego prezesem jest radny osiedlowy z Chartowa Grzegorz Cwojdziński.

– Z uwagi na sytuację pandemiczną koncerty nie odbyły się. Jednakże radny wystawił za nie fakturę i przywłaszczył 4.600 zł – informuje Wojciech Chudy, radny osiedla Chartowo i radny miejski.

Sprawa zdaniem radnego Chudego mogłaby w ogóle nie wyjść na jaw, gdyby nie to, że on sam w sierpniu tego roku poprosił Zarząd Osiedla Chartowo o wyjaśnienia. Radny Grzegorz Cwojdziński przyznał podczas sesji Rady Osiedla Chartowo 6 września tego roku, że koncerty nie odbyły się i wystawił fakturę za nieodbyte usługi. Ale, jak podkreśla, nie ma mowy o żadnym sprzeniewierzeniu pieniędzy, o czym sam poinformował w mediach społecznościowych.

„Podczas Sesji Rady przeprosiłem tych Radnych, którzy nie byli doinformowani o sprawie” – napisał radny Cwojdziński. – „Kwota za niewykonane koncerty została zwrócona zgodnie z życzeniem radnych wraz z odsetkami z kasy Stowarzyszenia, gdzie były te środki w depozycie do czasu, gdy nadejdą zawieszone z powodu pandemii możliwości wykonania tych koncertów. Ponieważ dopiero w końcu maja wznowiono próby chóru, nie było możliwości „odrobienia” tych zaplanowanych koncertów”.

Zdaniem radnego to próba zdyskredytowania jego osoby, bo został wybrany przewodniczącym Zarządu Osiedla Chartowo. Jednak jak poinformował radny Wojciech Chudy, sprawa Została już skierowana do do Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, odpowiedzialnego za kontrolę nad działalnością rad osiedli.

Podziel się: