Poznań: Wojewódzkie obchody Święta Policji

obchody Święta Policji fot. WUW
Uroczysty apel, składanie kwiatów przed pomnikiem Policjantów II RP zamordowanych podczas II wojny światowej i msza święta. W piątek 30 lipca obchodzono w Wielkopolsce Święto Policji.

Podczas obchodów wojewoda Michał Zieliński wręczył wyróżnionym funkcjonariuszom policji odznaczenia państwowe.
– Policja odwołuje się do długiej, ponad stuletniej tradycji, do pokoleń policjantów, którzy wybrali mundur, by jak najlepiej chronić innych i służyć krajowi – mówił wojewoda.

Policjanci otrzymali także odznaczenia resortowe i związkowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Ponadto szeregi wielkopolskiej policji zasiliło 120 nowych policjantów.

– Wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom życzę licznych sukcesów zawodowych i bezpiecznych powrotów z każdej służby do domu. Słowa uznania przekazuję też policyjnym rodzinom, które dla służących w mundurze bliskich stanowią wsparcie i bezpieczną przystań po zakończeniu, nierzadko ciężkiego, dnia służby – podkreślił Michał Zieliński.

Zwieńczeniem uroczystego apelu była widowiskowa defilada pododdziałów uczestniczących w obchodach, której rytm wygrywała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po zakończeniu uroczystości zgromadzeni goście mogli podziwiać pokaz musztry paradnej Kompanii Honorowej KWP w Poznaniu.

WUW

Podziel się: