wojewoda Łukasz Mikołajczyk

Poznań: Wojewoda zawiesił wszystkie imprezy w Wielkopolsce. Do 25 marca

Zgodnie z wytycznymi premiera Mateusza Morawieckiego wojewoda Łukasz Mikołajczyk zawiesił wszystkie imprezy artystyczne i rozrywkowe w regionie, także w teatrach, filharmoniach, kinach i galeriach sztuki. Zalecił także zamknięcie klubów dziecięcych i żłobków.

– Celem naszych działań jest maksymalne ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk. – Mam świadomość, że dla wielu z nas jest to sytuacja niekomfortowa, ale ucząc się na doświadczeniach innych krajów chcemy wyprzedzić ewentualne konsekwencje. Dlatego dziś skierowałem do wielkopolskich samorządowców informacje, w której zarządziłem zawieszenie organizowania m.in. wydarzeń o charakterze rozrywkowym czy artystycznym. Z drugiej strony mamy decyzję Ministerstwa Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć wychowawczo-dydaktycznych.

Premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego przekazał informacje o zamknięciu na okres dwóch tygodni przedszkoli, szkół i uczelni wyższych oraz takich placówek jak muzea czy kina. To dlatego wojewoda wielkopolski zarządził do 25 marca br. zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie Wielkopolski, w szczególności w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki. Wojewoda polecił także wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do 25 marca br. działalności klubów dziecięcych i żłobków.

Zgodnie z decyzją MEN od 12 do 25 marca 2020 roku funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. – W tym miejscu apeluję także do rodziców, by sugerowali dzieciom pozostanie w domach. Poprzez zmniejszenie aktywności społecznej doprowadzimy do mniejszej liczby kontaktów międzyludzkich i możliwości zarażenia – dodaje wojewoda.
– W sposób szczególny należy również otoczyć opieką osoby starsze, które są bardziej wrażliwe na zarażenie wirusem – mówi Łukasz Mikołajczyk.

Obecnie w Polsce potwierdzono już 27 przypadków zakażeń.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze