Poznań: Wojewoda wielkopolski – ministrem edukacji?

wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW
Poznański oddział TVP podał informację, że Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, ma zastąpić na stanowisku Dariusza Piontkowskiego, obecnego ministra edukacji. To ma być kolejna zmiana w składzie rządu Mateusza Morawieckiego, po resorcie zdrowia i spraw zagranicznych.

Przypomnijmy, że Łukasz Mikołajczyk jest wojewodą wielkopolskim od listopada 2019 roku – zastąpił Zbigniewa Hoffmana, który wystartował w wyborach do Sejmu z Konina i zdobył mandat. Łukasz Mikołajczyk jako wojewoda jest dobrze oceniany, ma opinię profesjonalisty. Pozytywne oceny dostaje nawet u swoich przeciwników politycznych, z którymi umie sobie ułożyć współpracę – w Wielkopolsce dominują zwolennicy Koalicji Obywatelskiej. Wielokrotnie pochlebnie o jego umiejętnościach wypowiadał się Jacek Jaśkowiak, który stale współpracuje z wojewodą choćby przy okazji walki z koronawirusem.

Czyżby te umiejętności zostały dostrzeżone także w Warszawie?

Na razie nie ma oficjalnego ani potwierdzenia – ani zaprzeczenia informacji TVP, jednak zmiany w rządzie już trwają. Mamy nowego ministra zdrowia i ministra spraw zagranicznych, dlaczego więc nie edukacja. Co prawda początek nowego roku szkolnego to może nie jest najlepszy czas na zmiany w resorcie, ale zmiana na stanowisku ministra zdrowia w czasie pandemii pokazała, że to nie jest najważniejszy argument.

el

Podziel się: