wojewoda Michał Zieliński, dyrektor Liwia Polcyn-Nowak

Poznań: Wojewoda uruchamia kolejny moduł szpitala. “Sytuacja jest bardzo poważna”

Kolejny, 28-łóżkowy moduł od jutra i 10 dodatkowych łóżek respiratorowych już dziś uruchomił w szpitalu tymczasowym wojewoda Michał Zieliński. – Sytuacja jest bardzo poważna – przyznał.

Wojewoda przypomniał o 3146 zakażeniach, które w ciągu ostatniej doby odnotowano w Wielkopolsce, a które są najlepszym dowodem na to, że sytuacji nie należy lekceważyć.

Dlatego już dziś wojewoda podjął decyzję o uruchomieniu 10 dodatkowych łóżek respiratorowych w szpitalu tymczasowym na MTP, a jutro zostanie tam otwarty kolejny, 28-łóżkowy moduł szpitala.

Wojewoda podsumował też aktualną sytuację w regionie: z ponad 3000 łóżek covidowych w Wielkopolsce wolnych jest jeszcze około 600. Sytuacja jest więc stosunkowo niezła, zwłaszcza że jeszcze mamy zapas miejsc w szpitalu tymczasowym, którą wojewoda, jak zadeklarował, będzie poszerzał w razie konieczności.
– Szpital tymczasowy w Poznaniu dysponuje ponad 200 łóżkami, a jutro będzie ich 272 – powiedział Michał Zieliński. – Dziś kolejnych 10 łóżek respiratorowych będzie do dyspozycji pacjentów. Skierowałem również do pracy w szpitalu tymczasowym 25 lekarzy, także ze szpitali klinicznych.

Zdaniem wojewody kadra medyczna jest przygotowana do walki z covid-19. Wojewoda podziękował lekarzom za ofiarność i ciężką pracę, a szczególnie szpitalowi w Pile,m który aktywnie włączył się do walki – przypomnijmy, że teraz to na północy regionu mamy bardzo dużo zakażeń.

Jednak leczenie nie byłoby możliwe bez regularnych dostaw sprzętu. Jak zapewniła Liwia Polcyn-Nowak, dyrektor wydziału zdrowia WUW, będzie on wysyłany wszędzie tam, gdzie to konieczne. W przyszłym tygodniu transporty niezbędnego sprzętu z Agencji Rezerw Materiałowych dotrą do szpitali w Krotoszynie, Słupcy i Puszczykowie.

– Działamy wspólnie dla dobra Wielkopolan – podsumował wojewoda. – Mimo kłamliwych zarzutów opozycji podważających potrzebę tworzenia szpitala tymczasowego, bez tego wsparcia trudno dziś sobie wyobrazić zabezpieczenie i ratowanie pacjentów z covid-19.

1 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze