wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Poznań: Wojewoda prostuje słowa prezydenta. “Informacje przekazane przez prezydenta są nieprawdziwe”

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk odniósł się do stwierdzenia prezydenta Jacka Jaśkowiaka podczas dzisiejszej konferencji prasowej on line. Jego zdaniem padły tam słowa, które nie są prawdziwe.

Wojewoda zauważył, że to nie jest właściwy czas na pisanie sprostowań, bo mamy dużo ważniejsze zadania związane z ochroną życia i zdrowia Wielkopolan. Jednak jak odnotowały służby wojewody, prezydent powiedział: „Aparat, który zamówiliśmy, jest już w drodze. Zapłacimy za niego 100 tys. zł, ale mamy obietnicę wojewody, że te środki zostaną nam zwrócone”. A to nie jest prawda.

– Informacje przekazane przez prezydenta Poznania, że składałem jakiekolwiek zapewnienia o zwrocie środków za aparaturę zakupioną przez poznański urząd, są nieprawdziwe – komentuje wojewoda. – Jestem gotowy pomóc, ale prezydent nigdy ze mną o tym nie rozmawiał, dowiedziałem się o tym z mediów. Chciałbym, aby taki zakup był kompatybilny z bazą laboratorium mikrobiologicznego prowadzonego przez wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Apeluję – działajmy razem, ale dobre relacje będą tylko wtedy, gdy będziemy bazować na prawdzie i szczerości.

WUW, el

 

25
Dodaj komentarz

avatar
Daniel Łoś
Daniel Łoś

Jaśkowiak… ????

Iwona Barbara Szydlowska-Malinowska
Iwona Barbara Szydlowska-Malinowska

Zanim się dogadacie, podejmiecie decyzję, złożycie zamówienie, upłynie tyle czasu, że straty w ludziach będą ogromne. Teraz nie ma czasu na gadanie! Teraz jest czas na działanie i odrabianie straconego przez was czasu.

Boguslaw Hadynski
Boguslaw Hadynski

Akurat, wojewoda prawda i szczerość. Heh.

Mag Gra
Mag Gra

serio? ja prdle..w obliczu takiego zagrożenia jest miejsce na przepychanki i nie pomaganie…?

Maria Kistowska
Maria Kistowska

Rząd dostał z UE kasę na walkę z koronawirusem, więc o co chodzi?