wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Poznań: Wojewoda o zajściach na meczu Lech – Lechia: „Podejmiemy konkretne decyzje”

W związku z wydarzeniami niedzielnego meczu Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, w trybie pilnym wezwał na spotkanie zarząd Lecha Poznań. „Zachowanie części kibiców było karygodne” – uważa.

Obecnie Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu analizuje nagrania z monitoringu i prowadzi czynności, które pozwolą ustalić tożsamość sprawców. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk czeka na raport policji, a tymczasem w trybie pilnym wezwał na spotkanie zarząd Lecha Poznań oraz przedstawicieli służb. Wojewoda oczekuje od organizatora wyjaśnień w związku z incydentami, do których doszło na stadionie podczas niedzielnego meczu w Poznaniu.

– Zachowanie części kibiców było karygodne i zagrażało bezpieczeństwu innych osób znajdujących się na stadionie – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Jeśli kibice mogą bez żadnych przeszkód wnieść na stadion ponad sto rac, to powstaje pytanie, kto i w jaki sposób do tego dopuścił. Nie skupiam się na tym, kto kogo prowokuje i kto jest winny, ale na tym, jak zapobiec, a wręcz wyeliminować tak krytyczne i niebezpieczne wydarzenia podczas kolejnych meczów. Czekam na wyjaśnienia i precyzyjne wnioski, które doprowadzą nas do konkretnych decyzji.

WUW, el