Mariusz Wiśniewski, Wojciech Tulibacki, Wojciech Miechowicz fot. UMP

Poznań: Wojciech Tulibacki odchodzi z MPK!

Zarządzał miejską komunikacją od 23 lat i dla wielu osób jest nie tylko twarzą MPK, ale też osobą, której zawdzięczamy nowoczesne autobusy, tramwaje i nowe torowiska w Poznaniu. Teraz jednak Wojciech Tulibacki podjął decyzję o przejściu na emeryturę.

Wojciech Tulibacki ma 66 lat i pracował w MPK od 1977 roku. W 2021 roku zakończy się kadencja zarządu spółki, dlatego też prezes uznał ten rok za dobry czas na przejście na emeryturę.

jak informuje MPK, Rada Nadzorcza przeprowadziła postępowanie kwalifikacyjne, którego celem był wybór nowego gremium. Zgodnie z jego wynikami w skład zarządu MPK na lata 2021-2025 (kadencja rozpocznie się w lipcu) prezesem został Krzysztof Dostatni, a wiceprezesami Jerzy Zalwowski (Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych) oraz Marek Grzybowski (Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych).

Nowy zarząd spółki został powołany jednomyślnie, na posiedzeniu w dniu 26 kwietnia 2021 roku. Jego uchwały wejdą w życie w lipcu 2021 roku.

„Rada Nadzorcza niniejszym komunikatem składa serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim członkom Zarządu za pracę włożoną w rozwój Spółki oraz jej bieżącą działalność” – czytamy w komunikacie. – „Szczególne podziękowania oraz wyrazy szacunku Rada Nadzorcza składa na ręce p. Wojciecha Tulibackiego, odchodzącego w tym roku na emeryturę, a którego wiedza, nieszablonowe podejście do zarządzania tak specyficznym przedsiębiorstwem oraz konsekwencja w dążeniu do zapewnienia jak najlepszej sytuacji dla Spółki, są niezaprzeczalne.

MPK Poznań Sp. z o. o. jest dzisiaj firmą nowoczesną, przyjazną dla swoich pracowników. To efekt ciężkiej pracy całego Zarządu, który wprawdzie traci niezwykle cenną osobę, musi działać w trudnych warunkach, ale jednocześnie przejmuje Spółkę przygotowaną na wyzwania przyszłości”.

 

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze