Poznań: Wkrótce wymiana murawy na stadionie przy Bułgarskiej

stadion Bułgarska fot. S. Wąchała

Na stadionowej trawie wyraźnie widać, że ostatnio rozegrano tu wyjątkowo dużo spotkań. Dlatego murawa pójdzie do wymiany i w dodatku zostanie wymieniona błyskawicznie, między 9 a 19 października.

10 dni na wymianę to mało – zazwyczaj wymiana murawy trwa 21 dni. Ale chodzi o to, by piłkarze mieli odpowiednie warunki do gry jeszcze w rundzie jesiennej, a obecna murawa wygląda źle ze względu na intensywność spotkań na stadionie. Tymczasem runda jesienna trwa, a w styczniu rozpocznie się wiosenna. Wymiana trawy w grudniu nie jest dobrym pomysłem, lepiej zrobić to teraz, przed końcem rundy jesiennej. Wtedy, w przerwie, zdąży się zregenerować i na wiosnę będzie w bardzo dobrym stanie.

Wymiana odbędzie się między 9 a 19 października, bo to jedyny możliwy termin: po meczu z Radomiakiem, a przed spotkaniem ze Śląskiem Wrocław. Jednak jak zapewnia Wojciech Tabiszewski, kierownik działu sportu Kolejorza, na pewno uda się to zrobić w terminie.

Jak przypomina Lech Poznań na swojej stronie, poprzednia wymiana murawy miała miejsce w lutym 2022 r., a wcześniej w listopadzie 2021 roku. Sama murawa przyjedzie z węgierskiej plantacji, tej samej, z której przywieziono ją przed Euro 2012.

Podziel się: