Poznań: Wjechał samochodem w budynek stacji paliw. Powinien przebywać w izolacji domowej

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu otrzymali zgłoszenie, że kierowca Audi Q2 stracił panowanie nad samochodem i uszkodził elewację budynku stacji benzynowej. Ale to był dopiero początek kłopotów kierowcy.

Cała historia wydarzyła się 10 grudnia. Policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika stacji benzynowej o tym, że kierowca Audi Q2 wjechał w budynek, a później wszedł do środka, powiadomił o tym – i odjechał.

Funkcjonariusze przejrzeli nagrania z kamer monitoringu i ustalili właściciela pojazdu – ale okazało się, że auto zostało wypożyczone na minuty. Policjanci musieli więc dotrzeć do jego najemcy. Był nim 21-letni mężczyzna, który nie powinien siadać za kierownicę, ale powinien przebywać w izolacji domowej.

21-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Wcześniej została mu pobrana krew do badań, aby sprawdzić, czy nie kierował autem pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.

Kolejnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut świadomego narażenia innych osób na zakażenie chorobą. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Poznań