Poznań: Wiosenne porządki straży miejskiej

wiosenne porządki fot. SMMP
Jak co roku na wiosnę strażnicy miejscy sprawdzają, jak wygląda miasto po zimie. A jeśli trzeba – przypominają właścicielom terenów, że czas na wiosenne porządki. Strażnicy Referatu Północ mieli ostatnio sporo roboty…

Na działce przy ulicy Bożydara znajdowało się praktycznie wysypisko śmieci – na tym terenie ustawiono pojemniki na odzież i obuwie, co tradycyjnie przyciąga śmieciarzy. Opakowania po napojach, walające się papiery, worki foliowe wypełnione różnymi odpadami czy sterta odpadów „zielonych” – tak wyglądał ten teren przed interwencją strażników.

Okazało się, że teren jest prywatny – strażnicy skontaktowali się z właścicielem, a ten zlecił wywiezienie śmieci i uporządkowanie swojej działki.

Kolejny uporządkowany teren znajduje się pod kładką, pomiędzy os. Bolesława Chrobrego a os. Stefana Batorego. Przez kilka miesięcy koczowali tam bezdomni, ale już pod koniec stycznia miejsce opustoszało – ostatni mieszkaniec trafił do szpitala. Teraz teren został posprzątany na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich.

Dziś rozpoczęło się porządkowanie miejsca po kolejnym koczowisku bezdomnych – tym razem w Żurawińcu, na terenie rezerwatu. To miejsce także zostało opuszczone przez swoich lokatorów.

SMMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: