tramwaj MPK

Poznań: Windy na przystankach będą nieczynne. Z powodu koronawirusa

Taki komunikat pojawił się na profilu społecznościowym Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i wywołał ogromne oburzenie pasażerów.

“W związku ze znaczącym spadkiem liczby pasażerów oraz kierując się względami bezpieczeństwa sanitarnego, czasowo ograniczona zostanie możliwość korzystania z wind będących elementami infrastruktury przystankowej. Windy – łącznie 22 dźwigi – znajdujące się w rejonie Mostu Teatralnego, Dworca Zachodniego, ronda Kaponiera oraz na przystankach Os. Lecha, Piaśnicka Rynek i Piaśnicka Kurlandzka pozostaną nieczynne aż do odwołania. Przepraszamy za niedogodności” – podało MPK Poznań na swoim profilu.

W praktyce oznacza to, że osoby niepełnosprawne i te, które mają trudności z poruszaniem się, nie będą w stanie dostać się na przystanki na Piaśnickiej czy przejść z przystanku na przystanek pod Kaponierą.

Wywołało to oburzenie wielu poznaniaków. “Jesteś osobą poruszającą się na wózku? Jeśli dotychczas było ci ciężko, to są tacy, którzy postarają się, żeby było jeszcze ciężej. Wstyd, miasto Poznań” – podsumował Pieszy Miejski Poznań. “Owszem, w czasie pandemii ograniczamy wyjścia. Ale jak trzeba będzie pójść do lekarza? Tego już krewni czy przyjaciele nie załatwią” – komentuje inny użytkownik. Inni uważają, że utrudnianie z premedytacją możliwości wychodzenia z domu inwalidom i matkom z wózkami nadaje się do sądu jako przejaw dyskryminacji. Decyzja jest tym bardziej kontrowersyjna, że przecież radni uchwalili bardzo wysokie podwyżki cen biletów, które mają wejść w życie od lipca tego roku. Jednym z argumentów władz miasta za ich wprowadzeniem była poprawiająca się z roku na rok infrastruktura komunikacyjna, która miała nas wprowadzić na poziom komunikacyjny tej lepszej części Europy: nowocześniejszy tabor, więcej połączeń – i lepsze, wygodniejsze przystanki…

Sądząc po decyzji MPK Poznań, chyba jednak pasażerowie i władze miasta myślą o zupełnie innej Europie.

Lilia Łada

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze