Poznań: WILdzianie zapraszają na spacer po dzielni!

fot. Sławek Wąchała
Forum Wildanum, szkoła przy Prądzyńskiego, secesja na Kilińskiego, dąb Krzysztof, szpital ortopedyczny, kościół Zmartwychwstańców i wiele innych atrakcji – wszystko to czeka na uczestników dzisiejszego spaceru po Wildzie. Początek o 11.00 przy Chłopcu z wierzbą.

Członkowie Wildeckiej Inicjatywy Lokalnej WILdzianie zapraszają na kolejny spacer po dzielnicy, tym razem noszący tytuł „W sercu Wildy. „Bo nie można powiedzieć, że zna się Wildę, jeśli nie spacerowało się choć raz od Rynku Wildeckiego do Madaliny” – uważają.

Spacer dofinansowany jest ze środków miasta Poznania, wstęp wolny, a poprowadzi go licencjonowana przewodniczka miejska, od lat zaangażowana społecznie wildzianka – Anna Gawrysiak-Knez.

A co będzie można zobaczyć podczas spaceru? Zgodnie z nazwą – serce Wildy, czyli Forum Wildanum, po naszemu rynek Wildecki, dąb Krzysztof, najstarsze drzewo w Poznaniu, niezwykle ciekawą szkołę przy ulicy Prądzyńskiego i wildecką, często niedocenianą secesję przy ulicy Kilińskiego. W planach jest też obejrzenie byłego klasztoru, a obecnie szpitala ortopedycznego oraz zapoznanie się z bardzo ciekawym założeniem urbanistycznym kościoła Zmartwychwstańców.

Zbiórka chętnych o godzinie 11.00 przy rzeźbie chłopca z wierzbą, która znajduje się na skwerze u zbiegu Czajczej, Wierzbięcic i 28 Czerwca 1956 r., tuż przy rynku.

To kolejny już z serii niedzielnych spacerów wildeckich w tym roku. Rozpoczęły się w maju i ich uczestnicy zdążyli poznać południową Wildę i przejść śladami Poznańskiego Czerwca. Dziś odwiedzą serce Wildy, a w planach są jeszcze trzy wycieczki:

29 sierpnia godz. 11.00 – Wildeckie początki – od Starego Browaru do Rynku Wildeckiego. Zbiórka pod pomnikiem Cyryla Ratajskiego przed Andersią.

26 września godz. 11.00 – Śladami „Białej kalii” Magdy Mrugalskiej – szukamy miejsc i tropów wildeckich w literaturze. Zbiórka przy ławkach w parku na pl. M. Skłodowskiej-Curie.

24 października godz. 11.00 – Cmentarz Parafii Bożego Ciała – historia, architektura, ważne postacie. Zbiórka przed bramą główną cmentarza (ul. Bluszczowa / Wiśniowa).

Czas trwania wycieczek 2-3 godziny. Udział bezpłatny. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: