plac Marii Skłodowskiej-Curie fot. WILdzianie

Poznań: Wildeckie Lato Kulturalne zaprasza!

Już o 19.00 na placu Marii Skłodowskiej-Curie rozpocznie się kolejna odsłona Wildeckiego Lata Kulturalnego. Tym razem będą to dwa spektakle” “Beczka śmiechu” i “Płonące laski 4”.

O godzinie 19:00 Teatr Na Walizkach zaprezentuje „Beczkę śmiechu”, czyli spektakl uliczny, który nawiązuje do tradycji nowoczesnej rosyjskiej clownady, cyrku oraz estrady. Jak sugeruje już sam tytuł, przedstawienie stanowi mieszankę brawurowych komediowych pomysłów. Tytułowa beczka to miejsce, z którego aktorzy wyciągają mnóstwo gagów czy codziennych, ale w nie codziennym celu używanych, rekwizytów.

Zaś o godzinie 20:30 Teatr Akt odegra „Płonące laski 4” – ten spektakl w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy. To przykład klasycznej sztuki ulicy, wartkiej akcji, bogatej w grę ognia, świateł i muzyki. Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą.

WLK, el

Dodaj komentarz

avatar