Poznań: Wildeckie Lato Kulturalne zaprasza do teatru

“Przygody Kubusia i Ancymona” oraz “Morskie opowieści” – to dwa spektakle, które będzie można zobaczyć w ramach Wildeckiego Lata Kulturalnego 23 sierpnia, w piątek.

17:00 – Teatr Bajlandia: “Przygody Kubusia i Ancymona”
Wesoła, dynamiczna i pełna zawadiackich zwrotów akcji bajka przenosząca dzieci w świat fantazji za sprawą baśniowej muzyki i barwnej scenografii. Dzięki głównym bohaterom dzieci w zabawny sposób poznają świat matematyki, dowiadują się jak cenna jest nauka. Bohaterami są dwaj chłopcy: Kubuś – rezolutny, dzielny, prawdziwy przyjaciel zwalczający wszelkie zło, wzorowy uczeń. Ancymon – urwis, jakich mało, matematyczny żółtodziób i nygus.

Mimo tak wielu różnic, między nimi jest prawdziwa przyjaźń, która zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawi się tajemnicza postać płatając chłopcom różne figle.
Czy Ancymon nauczy się liczyć? Czy dobro zwycięży? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie oglądając ten magiczny spektakl!

18:30 – Teatr Łata “Morskie opowieści”
Utrzymana w konwencji teatru ruchu opowieść o pełnej niezwykłych przygód podróży, której owocem jest prawdziwa przyjaźń. Lekka forma z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina, gwarantuje, że śmiechu będzie mnóstwo! Ale w sercach małych widzów zostanie także ważne przesłanie: czasem trudno dostrzec, że to co najcenniejsze jest tuż obok nas…

Spektakle są przeznaczone dla dzieci, ale i forma i treść sprawiają, że doskonale bawią się na nich także i starsi widzowie. Warto się więc wybrać na spektakl na placu Marii Skłodowskiej-Curie nawet bez dzieci…

ROW, el

Dodaj komentarz

avatar