Poznań: „Wigilia ze Smoleniem”. Kolędy, przysmaki, no i oczywiście kabareciarze!

Kolędy w wykonaniu najlepszych poznańskich chórów, przysmaki od okolicznych piekarzy i restauratorów, no i oczywiście kabareciarze. Tak będzie wyglądała zaplanowana na 18 grudnia „Wigilia ze Smoleniem”.

Wigilię organizują przy pomniku Bohdana Smolenia na skwerze między Rybakami a Strzałową Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu we współpracy z Caritas Poznań, poznańskimi gastronomikami i restauracjami: Pierożek i kompocik, Mamma Italia, Amici Miei.

Wszystko rozpocznie się od godziny 10.00 – wtedy na ulicach wokół skweru Bohdana Smolenia, czyli Strzałowej i Rybakach, zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy proszeni sa o zwracanie uwagi na znaki!

O godzinie 11.00 mszą świętą w intencji Bohdana Smolenia, którą odprawi ksiądz proboszcz Edward Majka w kościele pw. Bożego Ciała na ul. Strzeleckiej. O 12.00 zaplanowano tradycyjne dzielenie się opłatkiem przy pomniku, na skwerze ul. Rybaki i Strzałowej. Jadłodajnie Caritas, Sióstr Elżbietanek i Sióstr Urszulanek, będą wydawać wigilijne potrawy dla potrzebujących.

O godzinie 14.00 nastąpi kabaretowe strojenie Bohdana Smolenia, czyli ubranie go w czapkę i szalik zrobione specjalnie na tę okazję przez Agnieszkę Litwin z Kabaretu Jurki. Ubierać będą Lech Faron i Marcin Samolczyk.

Od godziny 14.30 poznańscy gastronomicy będą rozdawali potrawy wigilijne polskie oraz włoskie, a Piekarnia Cukiernia Zagrodnicza pieczywo i ciasto.

Wydarzenie uświetni koncert kolęd, pastorałek i świątecznych standardów, w wykonaniu poznańskich chórów. Wystąpią: Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego, Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, Chór Komendy Wojewódzkiej Policji, VOCALART junior Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis, Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, Jazz Ensamble Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a zaproszeni mogą się czuć wszyscy poznaniacy.

Źródło: mat. pras.


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978