Poznań: Wigilia Caritas tylko w paczkach. Z powodu koronawirusa

Jak poinformowała Caritas Poznań, Wigilia dla ubogich nie odbędzie się stacjonarnie z powodu pandemii. Potrzebującym zostaną rozdane paczki. “W tym roku ponownie bliskość między potrzebującymi musi pozostać na poziomie ducha” – informuje Caritas.

Wigilia dla ubogich to już wieloletnia tradycja.
“Większości z nas wieczerza wigilijna kojarzy się z ciepłem rodzinnym i radosnym świętowaniem” – przypomina Caritas. – “Spędzamy ten czas pośród najbliższych, kolędujemy i wspólnie wybieramy się na Pasterkę. Tego dnia nikt nie chce być sam, każdy szuka ciepła oraz obecności bliskich”.

Wigilia odbywała się się 24 grudnia na MTP, bo tylko tam można było zmieścić wszystkich uczestników. Przychodzili na nią ubodzy, bezdomni, starszy, chorzy i samotni z Poznania oraz okolic. Dzielili się opłatkiem, jedli świąteczne potrawy, śpiewali kolędy, a na koniec dostawali świąteczne paczki. Organizatorem była Caritas poznańska i miasto Poznań.

Jednak w ubiegłym roku jednak wigilia się nie odbyła stacjonarnie ze względu na pandemię koronawirusa – wszyscy potrzebujący dostali potrawy świąteczne “na wynos”. Podobnie będzie i podczas tegorocznych świąt.

“W tym roku ponownie bliskość między potrzebującymi musi pozostać na poziomie ducha” – poinformowała Caritas. – “Nie będzie tradycyjnego łamania się opłatkiem między nimi i nie zasiądą wspólnie do stołu w większym gronie. Zrobimy jednak wszystko, aby te święta mogły być dla nich jak najlepsze. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, aby ktokolwiek poczuł się samotny i opuszczony. Dlatego w naszych 4 Jadłodajniach dla ubogich zorganizujemy Wigilię w formie dań na wynos i paczki świątecznej na pozostałe dni Świąt Bożego Narodzenia”.

Źródło: Caritas Poznań

2.3 3 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze